Onnistuuko Adminin vaihto XP pro:ssa, ostin käytetyn ja nyt pitäis saada koneelle omat asetukset ja oikeudet.
Miten poistan vanhan Adminin ja teen itsestäni uuden?
Koneessa on tuo "Think Vantage" ohjelmisto, mutta tuo yllämainittu hoidetaan ilmeisesti Windowsissa?
???
Miten poistan vanhan Adminin ja teen itsestäni uuden?
Koneessa on tuo "Think Vantage" ohjelmisto, mutta tuo yllämainittu hoidetaan ilmeisesti Windowsissa?
???
Vastaukset 3
Vanhimmat
Käyttiksen asennus tai palautus tehdasasetuksille palautuslevyillä on se normaali tapa ottaa käytetty kone käyttöön.
Niin, nykyisin koneiden mukana ei tule levyjä. Perusohjelmisto on esiasennettu kiintolevylle, ja lisäohjelmat, ym. ominaisuudet saa käyttöön lisensikoodeilla.
Koneeni on siis käytetty, ja halusin siihen vain tuon topicissa mainitun Win XP perusjärjestelmän.
Alkuperäinen kysymykseni on siis edelleenkin; miten muutan ylläpito-oikeudet itselleni, siis haluan poistaa edellisen ylläpitäjän nimen ja muut tiedot koneelta ja vaihtaa tilalle omat asetukseni?
Osaako joku vastata tähän?
"Niin, nykyisin koneiden mukana ei tule levyjä."
Niiden mukana tulee ohjelmisto millä ne tehdään ja se pitäisi tehdä koneen käyttöönoton yhteydessä. Onko ohjeet jääneet lukematta?