scribukseen lisää fontteja?

moi, osaatteko sanoa mihin kansioon uudet fontit scribuksessa tulee pistää? jos pystyy?
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Scribus käyttää järjestelmään asennettuja fontteja automaattisesti. Toinen vaihtoehto on tehdä jonnekin fonteille uusi hakemisto ja sijoittaa fontit sinne. Sitten Scribusin asetuksiin lisätään tuon fontin polku.

Scribus on tarkka fonteista, joten kaikki fontit ei välttämättä tule käyttöön.

Äänestä
  • nonih, nyt rupes toimiin, tosiaan kaikki fontit ei vaan toimi. ei voi mittään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tgee kirjoitti:

moi, osaatteko sanoa mihin kansioon uudet fontit scribuksessa tulee pistää? jos pystyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu