Ymmärrän että äiti ja isä puolustaa lastaan.
Mutta jos "lapsi" ei tarvitse apua.
Paremmin Anna pärjää yksinään, koska äidillä on faktat ohjelmasta vähän hakusessa.
Suosittelen äidille 24/7:aa, niin ei tartte argumentoida sekundäärisilä faktoilla.
Mutta jos "lapsi" ei tarvitse apua.
Paremmin Anna pärjää yksinään, koska äidillä on faktat ohjelmasta vähän hakusessa.
Suosittelen äidille 24/7:aa, niin ei tartte argumentoida sekundäärisilä faktoilla.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Iltapäivä lehdissä oli kovin outo tulkinta, varsinkin kuin muittenkin äänestykset oli jo julkaistu.
http://www.iltalehti.fi/bigbrother/200811208616238_bb.shtml
Anna on saanut levätä tehtävien aikana migreenin ilmaannuttua. Anna syö luontaisesti kovin epäsäännöllisesti koska hän syö hyvin usein mm.juuri suklaata. Valvomista tulee myös höpistessä muiden etenkin Johanin kanssa ja Johanin perässä pinkomisesta. Nimämisistä on näytetty muidenkin kuin Annan sanomiset. Mistä moinen dramatisointi? Sisarillisuus, voipi olla? Muistanette Annan puheet ennen E-bileitä?
Tyttären tilanne on kovasti kohentunut tämän päivän lähtöjärjestystä seuratessa. Vaikuttaa julkkisäidin ansiolta. Hän kertoi IL:ssä tietävänsä miten TV-ohjelmaa tehdään. Ehkä myös tuntee taustavaikuttamisen arvon? Onko peli näin reilua?
Ei vaikutusta. Reilua on, olen tykännyt Annasta alusta alkaen, ja tykkään edelleen.
Tykkää niin paljon kuin tykkäät tykätä, mutta reilua ei ole kun TV:stä tuttu äiti ryhtyy vaikuttamaan mielipiteisiin. Asiat eivät ole niinkuin jokainen näkee TV-stä vaan kuten sanotaan?
laskeskeli omaan julkkis arvoonsa nojaten. No eipä se taida auttaa, tai sitten kannattaisi laittaa muutaman kuukauden nettotulot plussa ääniin, muuten käy kulta mussukalle huonosti.
ihan selvää on että anna on talossa vai äitinsä ansiosta, miten muuten suosikki cheryll tippui ja inhokki anna jäi taloon. nytkin inhokki anna on äänestystilanteessa vasta 4. vaikka kaikki tietää että anna on ehkä äidin lisäksi 30 muuta fania siis sukulaiset.
http://bbplaza.net/bbfi4.php?as=18
Tuo menee jo pahasti vainoharhan puolelle.
ei ole minkäänlaista vaikutusta äänestyskäyttäytymiseeni, koska kokonaiskuva talon asukkaista on luotu juuri katselemalla heitä viikkojen ajan, ei lukemalla lehtijuttuja.
Haastatteluhan oli myös lehdessä ennen Annan taloon astumista, joten ei ollut epäselvää, kenestä on kyse.