kuinka kauan on mennyt että on tulos tullut isyystestistä kun on otettu verikokeet? eikö niin pidä olla että ristiäisiin mennessä pitää olla tulos? entä se jos isä haluaa testin niin meneekö se niin että otetaan testi suoraan ilman mitään kysymyksiä eikä isä kirjota mitään papeeita ennen tulost?
isyystestistä
......
6536
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
onko montakin isäehdokasta?
Miten niin ristiäisiin mennessä vastaus?
en tajuu
homma meni näin..se syrjähyppy tapahtui 25-26.1 yönä.se homma ei mennyt loppuun ja otin pillerin siitä 12h päästä ja se pysyi sisällä noin 3h ja sit otin uuden aamulla 10.. silloin syrjähypyllä oli menkat alkaneet 23.1 mutta ei ollut niin vuotoa mutta taas seuraavana pvänä huomasi vuotoa. siitä sitten 31.1 alkoi vuoto taas.. ilmeisesti pilleristä.. 19.3 olin ultrassa ja siinä alkio oli 3.3mm ja oli niin pieni ettei ole kuulemma alkanut tammikuussa. monen ultran ja kyselyiden jälkeen en ole keltään asiantuntijalta saanut vastaukseski että olisi alkanut tammikuuussa. itse olen suostuvainen isyystestiin joo mutta jännittää tulos vaan.. eli siis 2 vaihtoehtoa mutta tammikuinen mies on aika epätodennäköistä että olisi isä mut kuulostaa hassulta kun sen syrjähypyn jälkeen tulin raskaaksi kun ei aikasemminka vuoteen ollut tullut mutta meneehän siinä toisilla aikaa ja hedelmöittymishetkellä oltii levillä tai juuri palattu kotiin...ristiäiset on 6.1 niin eikö siihen mennessä pidä olla paperilla jotai että kuka lapsen isä on.. mieheni on kuitenkin 99 varma että on lapsen isä mutta haluaa testin ja jos ei ole lapsen isä niin on kuulemma valmis jatkamaan mun kaa mut sit lapselle tulee mun sukunimikö?
....en nyt ota kantaa tuohon isyystestiasiaan, vaan siihen, että minua joka ikinen kerta sieppaa ja kuvottaa oikein kunnolla, kun tällaisia juttuja lukee! Siis miten ihmeesssä niin monet parisuhteessa olevat naiset menevät paneskelemaan vieraan miehen kanssa ja vielä ilman kumia?? Ei siinä ole kyseessä pelkästään sukupuolitautien vaara, vaan myös sen, että sitten kusi sukassa jännitetään kuka lapsen oikea isä on! Häpeäisitte helpot nakit ja huolehtisitte kaikessa moraalittomuudessanne ainakin siitä, että ehkäisy on kunnossa!! Mikään ei ole ällöttävämpää kuin nainen, joka ei ole varma lapsensa isästä, kun samaan aikaan hässitään useassa paikassa.....yök!
T. Tiukkapipo
kyll'ä tuollaisessa tapauksessa kannattais tehdä abortti, se olis kaikkien kannalta oikea teko. Mitä kerrot sit tulevalle lapselles, kun kysyy isästään? Miten voit olla varma, etä nykyinen miehesi tulee oikeasti hyväksymään sen, että olet paneskellut ties kenen kanssa? Onko tämä ainoa kerta? Tuskin.
miks ees oot parisuhteessa jos et osaa pitää housuja jalassa? Erittäin oudosti ajattelet asiasta.
Tuo teidän juttunne ei liittynyt mitenkään asiaan mistä oli kysymys.
Menkäähän moralistit johonkin muulle palstalle vinkumaan varsinkaan kun ette tiedä tilanteesta sen enempää.
Mielstäni jos lapsen äiti ei aborttia tahdo tehdä, silloin sitä ei pidä tehdä.
Typeria olette. Havetkää itse.
tuollaista naista.