Onko kellään kokemusta uimavaiposta?? Oletteko myös laittaneet uikarit sen vaipan päälle??
Uima vaippa
Äitix3--
61454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
meill on ollut uimavaippa käytössä ja on ollut uikkarit siinä päällä on hyvä laittaa niin pysyy kakkatkin jos niin huonosti käy:)meillä päin ainakin suositellaan vielä lahkeellisia uikkareita ihan pienille
Meidän hallissa ne ovat vapaaehtoisia, riippuu paikasta millä kannalla ovat. Meidän pojalla on ollut vaan lahkeellinen uikkari eikä ole koskaan kakannut uintiaikana.Ei täällä kyllä niitä vaippoja kellään vauvalla ole näkynyt.
törkeetä viedä vaippaikäinen ylipäänsä uimahalliin uimaan (kusemaan) ja vielä ilman uimavaippaa, jos sekään nyt paljon auttaa. Ihan hyvin voi odottaa, että lapsi on sisäsiisti ja viedä se vasta sitten uimaan.
aikuisetkin. Ja paljon inhottavampi,kuin pienen lapsen pissa,on pesemätön aikuinen ihminen joka sinne altaaseen usein pulahtaa!
Naapuri hakkaa vaimoaan ja varastelee kaupasta. Pitäisikö minunkin kun ne muutkin niin tekee.
Voi ZIISUS mitä huttua!
Kestovaippa- uikkarit on kyllä ehdottomasti parhaat, niitä myy ainakin ruohonjuuri helsingissä, en muista housujen merkkiä... Hyvät ovat, suosittelen.