http://i170.photobucket.com/albums/u248/whitpay/Scene Hair/1469668813_l.jpg
^ miten ihmeessä saisi tuollaiset emohiukset?
Ainiin ja kuvasta en pyydä kommentteja, koska se ei liity nyt tähän vaan sen on tarkoitus näyttää mallia millaisia hiuksia tarkalleen tarkoitan.
Eli olisi tuossa suunnitelmissa ottaa tuommoiset emohiukset mutta paljon ne yleensä ottaen maksaa ja paljonko sinulla tuollainen maksoi? En halua pidennyksiä tai niihin liittyviä kommentteja, sillä kampaajat kyllä osaavat leikata tuommoiset hiukset.
Kysymys kuuluu, paljon ne maksaa 10-15vuotiailla?
Kellään kokemuksia?
^ miten ihmeessä saisi tuollaiset emohiukset?
Ainiin ja kuvasta en pyydä kommentteja, koska se ei liity nyt tähän vaan sen on tarkoitus näyttää mallia millaisia hiuksia tarkalleen tarkoitan.
Eli olisi tuossa suunnitelmissa ottaa tuommoiset emohiukset mutta paljon ne yleensä ottaen maksaa ja paljonko sinulla tuollainen maksoi? En halua pidennyksiä tai niihin liittyviä kommentteja, sillä kampaajat kyllä osaavat leikata tuommoiset hiukset.
Kysymys kuuluu, paljon ne maksaa 10-15vuotiailla?
Kellään kokemuksia?
Vastaukset 29
Vanhimmat
No jos sulla on hiuksissa tarpeeks pituutta (eli ei tarvii pidentää niin kuin sanoitkin), eikä hiuksia tarvii värjätä niin se maksaa sen perusleikkauksen verran. Ei tossa mitään ihmeellistä oo, kerrostetusti leikattu vaan. Tulostat vaikka tuon kuvan, meet kampaajalle ja sanot että tämmönen.
nno mul on melkee tommoset, no ehkä mulla on vähä enemmän semmoset ku brookelle bonesilla, mut kuitenki, nii kävin eile uuellee parturissa, ku kävin viimeks varmaa jotai 3 kuukautta sitte.brookellellaha on vissii aika lyhyet hiukset mut eikö sillä oo pidennyksiä ? itekki ostan jos jostain löydän !!! mulla on tommoset keskipitkät hiukset, nii multa värjättii uuestaan mustaks, ja leikattii vähä enemmä noita kerroksii ku mulla on jo leikattu kerroksittai viimekerral, mut halusin päältä lyhemmäks, et ne saa helposti sillee ylös ja tuuheiks (: TYKKÄÄN TOSITOSI PALJO ! niin, ja 55 euroo makso (: halvempi oli mitä luulin ! (: ja oli kyllä hinnan arvoinen !!
Omassa kampaamossani maksaa 24€ runsaat kerrostetut hiukset, latvojen 'rikkominen' ja otsatukka. Itselläni on juuri tälläiset, mutta tummanruskeat hiukset.
No hitto. Tavallinen leikkaus tuo on. Ei ole mitään erikseen määriteltyjä hintoja "emohiuksille," tietyn ikäisille, tai muullekaan... Ja muutenkin kampaamoiden hinnat vaihtelee kampaamoittain.
Tulosta kuva ja ota mukaan, ellet sitten ihan vaan selitä, että "rikotut latvat / kerrostetut hiukset ja sivuotsis kiitos..."
Noi nytt periaattees ei oo emo hiuset... ne on scene hiuksett.. massahiukset.... ÄHÄÄ YHYY.... no joo, silti ihan kivat. Siis se riippuu ihan siitä että mihin kampaajalle meet ja missä se sijaitsee....tyttöjen hiusten leikkaus vaihtelee siinä ehkä 25-35 paikkeilla....mutt joissain paikoiss voi saada ihan 10-15 eurolla... Mut siis en oikee ymmärrä tätä sun ongelmaa... mee vaa vittu kampaajalle ja näytä toi kuva sille ja sano leikkaa tälleen.. ni kyll siin sitt leikataa...Siis etkö oo ikin käyny oikeesti kampaajalla??? ei ne maksuta hius tyylistä.. vaa siitä että onko se ammattilainen, opiskelia...j a siitä onko leikattava tyttö vai poika.... pojat päääsee halvemmalla.. eppaa....
joo on ehkä massat mut tommosii en oo todellisuudes viel nähny kellää ! paitsi itelläni xd
ookko vähä itte rakas psk
nuo on scene hiukset.
Emoilla on scene-hiukset. lukekaapa vaikka wikipediasta. ja sitte ku haluu emo hiukset nii menee parturii ja sanoo että "leikatkaa ylhäältä lyhyeks" emoillahan on ylhäältä lyhyet hiukset ja alhaalla pitkät. ja sitte ne tupeeraa ja pöyhistää sen yläosan. ja ei maksa paljoa :)
Nooh, oon ottanu tollaset maybe 4 kertaa ja ne o maksanu 50/90e... Riippuu tietty parturist. :DD
^^^^^^^^^^^^
Sinuna jättäisin väliin, mikäli haluat että pojat suhun vilkasee... Tuo kuva oli hirveä!
paska, just muksat ! ja pojat kuolaa tollasten perää ; P
meleko kallis parturi sielä jossaki...täälä maksa tuohon verrattuna yhtn mithään :).harmiko en voi ite oikkeen mitään kommentoida ku en kuvaa näe.no jos pituutta riittää nii ei se sit oo muutaku sen hiusten leikkuun verran täälä maksaa 25e mutta tuskin on 30 e kalliimpaa missään.mäki aluski ajattelin sellasia scenetytön hiuksia mut ei pituus riittäny nii tyydyin siihen emopoikatukkaan :)
Jos taitava oot, säästät paljon leikkaamalla ne ite. Ohennusaksiin kannattaa sijottaa, ne maksaa jonkun ~8 €.
Youtubessa on paljon tommosten hiusten leikkaamisvideoita, sieltä vaan kattomaan mieleistä.
Värjäyksessäkin voi säästää käyttämällä kaupan värejä. Yks värihän on suunnilleen sen kympin.
Eli näin kotitekosesti tehtyinä karkeesti 20-30 €, kampaajalla leikkuusta ja väreistä riippuen jopa lähemmäs sataa.
aik ruma tuo tyyyppi en ite iha tollasii kyl haluis
No jos tahot olla _oikeesti_ true pro EMO niin haet mustaa paukkumaalia kaupasta ja tärpättiä, ensin vaalennat tärpätillä hiusset _ihan_ valkoisiksi ( käy vähänniinku pohjamaalista) ja sitte mustaa päälle vähänniinku huisslakkaa laittasit. Sitte föönaat hiukses nii niistä tulee aikalailla tollaset.
EMO apua tyyppi on oikeassa, minäkin olen kokeillut tätä kyseistä metodia. Ja se tuntui toimivan, eli kauppaan vaan! :)
Joo kaveri kokeili tuota ja kehui tuota menetelmää.
joo eli tulostat vaan ton kuvan ja selität et ylhäältä leikataan "rajusti" kerroksittain ja latvat rikotaan. mullaki tollaset oli, mut tänään meen leikkaa lyhkäsen "emoletin" :D
ihan ilmaiset, jos leikkaa itse. suosittelen.
Vähäks repesin tolle otsikolle xD sori... mut ei oo erikseen mitään ''emo hiuksii'' suurin osa emoista leikkaa ite ja sillee vaan et otsis on silmillä ja valmis! ja jos tollaset haluut nii iha normi hinta ! mun lähikampaamossa 25 € nii et sillee...
Ei ooo mitää emooooo tyyliä emo on tunnetila ja se on emo jos joku on semmonen aina emo mieliala "emoilla" on aika scene hiukset e i vaan nin paljon eri värejä ja kayttää enemmän mustaa. :)
32e paitsi jos siihen kuuluu värjäys .___. riippuu kampaamosta se hinta.
hei eiks noi "emo"hiukset oo jo aika vanha ja kulunu juttu... Tekisit niillä vaan ittes naurunalaseks
leikkaa ite!niin mäki tein:)ja hyvät tuli,paremmat kun parturi on ikinä mulle tehny....
Emo hiukset... joo'o... tääl makso leikkauksen ja värjäyksen kanssa jonku 85e
Ite olen emo ihan päästä varpaisiin ja itseasias kokonaan myös sisäisesti. Mut nykyää oon koittanu välttää täydellisii scene hiuksii koska se tuntuu olevan massana... ja monella lissulla tuntuu välillä olevan sen tyyliset hiukset D:
olen likka ja omistan tämän tapaiset hiukset http://fashion-lifestyle.net/images/broi11/subc08.jpg (en täysin mustana koska niissä on myös lilaa)
Mä haluisin oolla scene ^___^
No eihän sinua kukaan ole estämässäkään :D ole sellainen kuin haluat !