HV20 firewire 6 pin ja virta

Pistän aiheesta nyt toisen kysymyksen: Kun Canon HV20:n liittää 6pinnisellä firewirellä tietokoneeseen, pitäisikö sen toimia ilman kameran omaa virtaakin. Eli jos kameran oma akku on tyhjä.
2404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Firewire kaapelin kautta kulkee virta vain jos kaapelin molemmat päät on 6-pinniset.
Videokamera kannattaa kytkeä verkkolaitteeseen, kun kytkee sen tietokoneeseen siirtääkseen videoa tietokoneelle tai tietokoneelta kameraan.

Äänestä
  • Siinä ei sitten ainakaan ole vikaa.:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua tarvitsen kirjoitti:

Pistän aiheesta nyt toisen kysymyksen: Kun Canon HV20:n liittää 6pinnisellä firewirellä tietokoneeseen, pitäisikö sen toimia ilman kameran omaa virtaakin. Eli jos kameran oma akku on tyhjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu