Anniinan

Onko Ansku käynyt edes peruskoulua, vai mistä johtuu toi ainainen kysely....mä en ymmärrä....mä en tiijä....mikä toi on....miten tää toimii....mitä mä nyt teen....mitä mä nyt painan....Oonko mää näin tyhmä ?----------KYLLÄ OLET
10789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tanssin pyörteet verrattuna Sällylään.

Äänestä
  • Ansku on kaikista paras ja Tuulin nauru seuraavana.

    Äänestä

kun leikkii hyväsydämistä höpsöä. Hänen koulunsa opettajat kyllä häpeävät.

Äänestä
  • että Ansku on saanut stipendejäkin koulussa

    Äänestä

  • äiti sanoi kirjoitti:

    että Ansku on saanut stipendejäkin koulussa

    opettajat entistä enemmän

    Äänestä

  • äiti sanoi kirjoitti:

    että Ansku on saanut stipendejäkin koulussa

    Opettajille pitäis antaa loppu tilit, kun ovat päästäneet sen luokalta!

    Äänestä

onhan se saanut stipendejäkin niin kuulin Jannen puh. haastattelussa.

Äänestä
  • sanoa mitä tahansa puhelimessa. Äitikin odottaa kuulemma tyttöään sivistys-sanakirjan kanssa.

    Äänestä

  • vaatimukset heikentyneet kouluissa. Itse kävin oppikoulua 70-luvulla ja kyllä oli kylmää kyytiä. Ei olis noin "pihalla" olevana selviytynyt. Olenkohan elänyt väärään aikaan kun silloin tuntui että olis pitänyt olla suurinpiirtein tiedemiesainesta että olis saanut stipendejä.

    Äänestä

  • Letku-Lauri kirjoitti:

    vaatimukset heikentyneet kouluissa. Itse kävin oppikoulua 70-luvulla ja kyllä oli kylmää kyytiä. Ei olis noin "pihalla" olevana selviytynyt. Olenkohan elänyt väärään aikaan kun silloin tuntui että olis pitänyt olla suurinpiirtein tiedemiesainesta että olis saanut stipendejä.

    Siis 70-luvulla oppikoulussa. Ja vaatimukset olivat aivan toiset kuin nykyisessä peruskoulussa. Ainakin alaluokilta lensi takaisin kansakouluun/kansalaiskouluun (tätä käsitettä nykynuoriso ei edes tiedä)jos ei pärjännyt tarpeeksi hyvin. Olimme siis valikoitua porukkaa ja suurin osa menikin oppikoulun jälkeen lukioon. Sitten vuosikymmenen lopulla tuli peruskoulu ja kaikki pantiin tavallaan käymään oppikoulua. Ja tästä seurasi, että tasoa piti laskea ja tässä on seuraus.
    Mutta silti pidän Anniinasta ja toivon hänen voittavan, pelatkoon sitten tai ei. Kaunis nainen, jolla on suurenmoinen luonne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koulutus ! kirjoitti:

Onko Ansku käynyt edes peruskoulua, vai mistä johtuu toi ainainen kysely....mä en ymmärrä....mä en tiijä....mikä toi on....miten tää toimii....mitä mä nyt teen....mitä mä nyt painan....Oonko mää näin tyhmä ?----------KYLLÄ OLET

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu