Disneyland

aikuisille?

Moi!
Ollaan kolmekymppinen pariskunta ja matkustetaan Kaliforniaan. Kysyisinkin onko Disneyland täysin lasten paikka (meillä ei ole siis lapsia) eli onko siellä aikuisille mitään mielenkiintoista? Viittis kalliita lippuja maksaa jos ihan turha paikka. Kokemuksia ja mielipiteitä, kiitos!

5

1903

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulkosuomalainen-USA

      Käyttekö mielellänne huvipuistoissa ja vehkeissä? Jos vastaus on 'yes', niin Disneylandissä on paljonkin tekemistä ja kokemista ja laitteet ovat vähän eri luokkaa kuin Linnanmäellä. Jos hurjat laitteet eivät kiinnosta, niin siellä monia ei-hurjia vaihtoehtoja,jotka ovat ihan kivoja. Muutenkin paikka on mielestäni näkemisen arvoinen ainakin kerran elämässä ja siellä on mukava kulkea ja katsella, istutukset ovat hienot ja paikan toimivuus ja ylläpito on ainutlaatuista.

      Oikea asenne on kuitenkin tärkeä ja jos sinulla on jo lähteissä epäilevä asenne, niin ehkäpä menisit Disneyland'iin liian kriittisellä mielellä. Sinne mennään rentoutumaan, huvittelemaan ja olemaan vähän lapsellisia. Itse käyn erittäin mielelläni, vaikka monet laitteet jäävätkin menemättä.

      • tiedosta!

        Tuo olikin hyvä tieto! Luulin nimittäin että Disneyland on suunnattu pääosin vain lapsille. Eli tuohan kuulostaakin mielenkiintoiselta :). Hyvä että kysäisin, sinne siis.....


      • pääseekö...

        ...samalla lipulla Disenylandin molempiin puistoihin vai pitääkö niihin ostaa erikseen liput ja minkäköhän hintaiset liput niihin ovat? Yritin ottaa selvää disneylandin sivuilta, mutta se ei selvinnyt minulle.


      • -Ppp-
        pääseekö... kirjoitti:

        ...samalla lipulla Disenylandin molempiin puistoihin vai pitääkö niihin ostaa erikseen liput ja minkäköhän hintaiset liput niihin ovat? Yritin ottaa selvää disneylandin sivuilta, mutta se ei selvinnyt minulle.

        Moi

        Yhden päivän, yhden puiston lippu :
        - aikuinen 69$, lapsi 59$.

        Yhden päivän, park hopper, eli molempien puistojen lippu :
        - aikuinen 94$, lapsi 84$.
        Kahden päivän, park hopper, eli molempien puistojen lippu :
        - aikuinen 143$, lapsi 123$.

        Plus verot. Kyllä se sieltä sivuilta löytyy, mutta ei kyllä ole maailman parhaat ja selkeimmät sivut nuo Disneylandin sivut.

        -Ppp.


    • Tipsu

      Kuinka sattuikaan! :) Juuri katselen viime kesän kuviamme Disneylandista ja uoh, olispa taas siellä... ♥ Perheessämme on kyllä myös yksi 2-vuotias, mut silti paikka sopi myös meille 30 -vuotiaille ;) Parade of Dreams oli niin vaikuttavan näköinen, että katsottiin se kahteen kertaan (muistaakseni klo 12 ja 18) Jos on yhtään Disney-fani niin paikka todellakin on näkemise arvoinen! ♥

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe