PIIRITYSTILANNE

Mikä ihmeen piiritystilanne on hakalissa päällä?
32602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

missä päin hakalii... olikos paljo polliiseita!?!

Äänestä
  • Kaveri kertoi et 4 autoa niitä siinä oli ja ukot ois piirittäny jotain taloa. Voipi kyl olla et se on jutellut sekavia taas juoppohulluuksissaan kun sekin on hakalin juoppoja ja juonut taas 2 viikkoa putkeen... Pitää lähteä kohta ajelemaan autolla ja katsomaan onko kaverini juoppohullu vai ei.

    Äänestä

  • Teucca Kilbelaine kirjoitti:

    Kaveri kertoi et 4 autoa niitä siinä oli ja ukot ois piirittäny jotain taloa. Voipi kyl olla et se on jutellut sekavia taas juoppohulluuksissaan kun sekin on hakalin juoppoja ja juonut taas 2 viikkoa putkeen... Pitää lähteä kohta ajelemaan autolla ja katsomaan onko kaverini juoppohullu vai ei.

    En mä nähny ainakaan mitään ku ajoin töistä kotiani hakaliin. Taitaa olla vain villi mielikuvitus jollain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hakalissa kirjoitti:

Mikä ihmeen piiritystilanne on hakalissa päällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu