Olen ajatellut ostaa 9v tytölle joululahjaksi tuon nintendo DS, mutta josjakun joskus ostan myös tuon pleikka3:n niin tuli mieleen että olisiko sitten sama ostaa tuo PSP, koska eikös sen saa jotenkin toimimaan yhdessä tuon pleikka3 kanssa.
Onko siis PSP lapsille sopivia pelejä vai onko sillä DS parempia?
En tiedä peleistä, niillä on vissiin se suurin merkitys kumminkin, PSP olisi tosin niiiin paljon monipuolisempi vehje samaan hintaan, luulisin.
PSP vai DS
9
1134
Vastaukset
- kummallakin
pitäisi lasten pelejä löytyä.. Ehkä DS:lle paremmin.
Tosin jos ostat joskus ps3 niin ehkä PSP on silloin kannattavampi.. DS:ää olen testannut pikkveljeltä, ja psp:tä muutamalta kaverilta.. kyllä DS ihan mukava laite on :D - muoti tekijä
DS on kuitenkin lasten keskuudessa suosituin kannettava pelilaite, joten saattaa olla että sen PSP:n lisäksi joudut kuitenkin ostamaan sen DS:n, tai tulee jatkuvaa marinaa.
- no joo1
Jos 9v tyttös oo ihan kavereiden takii haluumas jompaa kumpaa niin kannattaa ostaa PSP.
(sille on käyttöö myöhemminkin)
- nikke-nikke
kantii ostaa se ds koska siin on hyvii hommii kute se chat ja siin on ne hyvät pelit
- Ostaja (Ehkä)
Voiko ladata Psp:hen elokuvia, pelejä ilmaseen
- Pspexpertti
PSP monipuolisempi, ja muutenkin paljon parempi kuin DS. Mutta. Ds:sälle ehkä lapsille sopivampia pelejä enemmän. Osta silti PSP Koska sille tulee myöhemmin enemmän käyttöä, ja Psplle ihan tarpeeksi lapsille pelejä. joten kaikinpuolin osta psp.
- rndm
9v tytölle ds on paljon parempi vaihtoehto. siinä on koirankasvatuspeli nintendogs ja jonkinlainen hevospelikin. ja tietenkin kattava valikoima muita lasten pelejä.
- kung fu panda
kannattaisi ostaa ds koska siihen on enemmän lapsille sopivaa peliä. psp:llä on enemmänkin 12 pelejä:-)
- DEEÄSSÄÄ!!!
DSSÄSSÄ SE MARIO JOSTA AIKUISETKI TYKKÄÄ!!! DS
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437397
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543683Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522920Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1931861- 471541