aseista, niin miten tuo esimerkiksi eroaa vaikka jostain IPSC/SAR harrastajien aseista.
http://en.wikipedia.org/wiki/Intratec_TEC-DC9
Entäs nää plinkkarit, joita siviilit ovat käyttäneet menestyksellisesti joukkomurhissa.
http://www.dreadgazebo.com/gunporn/wp-content/uploads/2007/11/sig_mosquito.jpg
Mikä ratkaiseva ero on vaikka tähän,
http://sazoostende.googlepages.com/hammerlisp20.22
että se muuttuu siviilikäyttöön sopimattomaksi.
Jos ei vielä joku tiedä, niin avainsana on "siviilikäyttöön sopimaton". Sellaiset aseet tullaan lähivuosina kieltämään Suomessa. Mikään adressi ei tule vaikuttamaan lakimuutoksiin. Aseita tullaan kieltämään, ainakin sellaiset aseet, jotka valtiolla on varaa pakkolunastaa. Jotainhan on tehtävä, että seuraava hullu koululaisten tappaja ymmärtäisi käyttää oikeita aseita, eikä mitään lelu plinkkareita.
Kun puhutaan siviilikäyttöön
4
1041
Vastaukset
- Vickvaborup
- fennoman
vick......... kirjoitti:
On aivan sama minkälainen ase on jos haluaa tappaa.Veitsi,vasara,kirves(se matkamalli),ruuvimeisseli,kaikilla tappaa ja paljon jos sitä vain haluaa ja halajaa.
Kyse on henkilön terveydentilasta,jos se pettää on siitä varmasti ennakkoon aavisteltuja kysymyksiä jo lähipiirillä mutta,mutta!
Suomessa on asiat reilassa moniin maihin verrattuna,siis länsimaihin. - samuel.c
fennoman kirjoitti:
On aivan sama minkälainen ase on jos haluaa tappaa.Veitsi,vasara,kirves(se matkamalli),ruuvimeisseli,kaikilla tappaa ja paljon jos sitä vain haluaa ja halajaa.
Kyse on henkilön terveydentilasta,jos se pettää on siitä varmasti ennakkoon aavisteltuja kysymyksiä jo lähipiirillä mutta,mutta!
Suomessa on asiat reilassa moniin maihin verrattuna,siis länsimaihin.Katkaistu ruuvimeiseli on tosi häijy ase.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492