ostin tollasen LG:n hd ready tvn 32" malli 3000 eli lyhennettynä 32LG3000 ja siirsin siihen tietokoneesta tollaset Logitechin Z-4 kaiuttimet niin oli tosi suriseva ja rätisevä ääni ja ei todellakaan näytä olevan yhteensopiva. ja nyt kuiteski haluan siihe paremmat kaiuttimet niin mistä tiedän mikä on yhteensopiva ja mikä ei ku vanhan putkitvn kans noi logitechin kaiuttimet toimi mut tossa uudessa ei. ja ajattelin jonkulaisen kotiteatterin laittaa koska kotiteatteriin ei ilmeisesti tarvi sitä viritinvahvistinta ollenkaan, vai? mutta se dvd soitin olisi kyllä tosi turha, mielummin ostaisin viritinvahvistimen jonkun ok:n ei mikään älyttömän kallis ja sit pari hyvää kaiutinta tvn reunoille mutta mistä tiedän mikä sopii tuon tvn kanssa ja millaset kaiuttimet pitää olla ja pitääkö edes olla sitä viritinvahvistinta niin olisi tosi hyvä jos joku viisaampi osais hieman neuvoa ja vaikka laittaa linkkejä mistä on hyvä tilata kaiuttimet. ja hintahaitari on per kaiutin sellanen reilu 100e ja viritinvahvistimeen joku noin 250, ei haittaa vaikka halvempikin olis. ja kiitoksia näin etukäteen jos joku kaiutin expertti osaa neuvoa.
Telkkariin sopivat kaiuttimet?
auttakaa tietämätöntä!
5597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miettinyt aikalailla samaa asiaa. En osaa auttaa.
Yhteensopivat telkkarin kanssa -WTF- ??? Siis miten kaiuttimet voi olla epäsopivat jonkun telkkarin kanssa,.. visuaalisesti vai ??
Olet varmaan kykenyt vain päin vittua...
...Selitä tarkemmin!
että olet kytkenyt ne Logitechit jotenkin
väärin/väärään paikkaan siihen telkkariin.
Tuntuu muuten ihmeelliseltä...
en oo kytkeny väärin ku kokeilin joka paikkaan ja ne ei vörkkiny. mutta se on toissijaista ku joka tapauksessa ajattelin ostaa uudet kaiuttimet tai kotiteatterin. joten jos luette sen ekan viestin minkä laitoin ja jos tiedätte vastauksia niin vastailkaa.. kiitoksia.
miten siis kytkin ne ???