suuren huijauksen uhriksi! Olit selvästi menossa finaaliin vielä muutama minuutti ennen äänestyksen loppumista, mutta sitten puuttui korkeimmat voimat ( tuotanto ) peliin. Kaikesta huolimattta toivon Sinulle hyvää jatkoa ja ennenkaikkea valoisaa tulevaisuutta TERON kanssa. Toivon todella, että teidän suhteenne jatkuu edelleen ja kehittyy kohti pysyvää liittoa. Oli niin mielenkiintoista seurata teidän "juttuanne" talossa. Älä välitä ulkomaailman puheista, koska tässä maailmassa selän takana puhujia riittää.Kaikkea parasta Sinulle toivoo eräs entinen bb:n katsoja.
TUULI, olet
joutunut
8822
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kehitä luonnettasi ja itsetuntoasi. Sinun on saatava kunnioitusta ilman, että ostat sitä seksillä. Minusta oli aivan oikein, että putosit. Putoaminen oli varmasti parasta sinulle. Voit edes joltain osalta minimoida vahinkoja.
Tulet kokemaan ikävää suhtautumista tekojesi johdosta mutta aika parantaa haavat. Sitä ennen sinun on kuitenkin kasvatettava itseäsi ja opittava voittamaan sairaanloinen mustasukkaisuutesi jne. Suosittelen terapiaa, muuten tulet jatkossakin epäonnistumaan ihmissuhteissasi.
Äläkä juokse Teron perässä. Terolla on toisen lainen naismaku kuin mitä sinä edustat. Tero haluaa kypsän naisen rinnalleen. Sunnuntaina Teroa vastaan tulee turkkilainen Esra, kaunottareksi ja älykkääksi naiseksi Teron mainitsema! Joten, pysy pois studiosta tai muuten itsetuntosi murenee entisestään.
tuulin keinot oli tosi alhaiset. Ei se tyttö pitkälle pötki tuolla peiton heilutelulla.
nyt mekkoihinne Tuulin "ajatusten " lukijat.Tuuli on ihan vapaa heiluttelemaan peittoa jos haluaa, ja tyttö on nuori ja paljon opittavaa elämässä, mutta en ole inhonnut Tuulia koko aikana, hänessä on tosi paljon ihania puolia ja aidosti, toisin kun tosi lämmintä näyttelevässä Anniinassa, voi miksi hän sai jäädä, on tois ärysttävä, eikä sopinut taloon, mitä väriä hän on tuonut, kysyn vaan !Tuulille oikein hyvää elämää ja onnea ja toivottavasti löydät kivan haasteellisen poikaystävän, mikä myös Tero on.Eikä häne kyllä tarvitse murentua mistään, hieno tyttö ja nuori nainen kaikkinensa, ikävä tulee kun häntä ei näe enää.
En tiedä, puuttuiko ns. korkeampi voima peliin (saattoihan se senkin tehdä)mutta oma osansa oli varmaan meikäläs(t)en miinusäänilläkin.
Tuohon "irstauteen" sellaista vaan, että seksin harrastaminen on todella usealle ihmiselle ihan tavallista, jokapäiväistä leipää. Jos tämä pariskunta olisi halunnut tehdä siitä ns. pornoa, eivät he mitään peittoja olisi heilutelleet, vaan tehneet sitä peittojen päällä.
Se, että annoin huutia Tuulille, johtui ihan muista syistä.
t. nimimerkki "yksi monien puolesta"
toivottavasti, ehkä joskus pääsee eroon tuosta toisten komentelusta ja itsetunto kohenee ja käytökseen kyllä kannattaisi kiinnittää huomiota. Tämä nolaus kaiken kansan edessä varmaan muistetaan pitkään, ja leima jää.
Kaikkea hyvää, kuin myös Terolle sen turkkilaisen suuren rakkautensa kanssa, hän onkin kuulema oikea nainen eikä mikään nariseva pikkutyttö.
oli Tuulin ja Teron jutut. No, jos kumpikin nautti - suotakoon se heille. Lapsellista touhua kyllä oli. Tero raukka sai olla kohteena: mitenkä paidean kaulukset on oltava, saako olla viiksiä miehellä, miten hiukset on oltava, miten katsotaan toista, miten pidellään kädestä kii, aika ankea tulevaisuus Terolla odottaisi Tuulin rinnalla!
"korkeampi voima" on niinkin yllättävä voima kun määräilyyn ja kodinleikkimiseen, ja paneskeluun kyllästyneet katsojat. Niitä oli vaan liian monta sinun kannaltasi. Mun mielestä juuri hyvä, uskon taas ihmiskuntaan.
Ei viihdearvoa.
Edellisellä kerralla tuotanto jäi ns. housut kintuissa kiinni äänestystulosten manipuloinnista. Asiasta tehtiin kuluttajaviranomaisille ilmoitus ja sitä takuuvarmasti käsiteltiin niissä piireissä. En tiedä sitten onko tavat muuttuneet vai jatkuuko huiputus edelleen.