KUNNIOITTAKAA

tälläkin palstalla talossa jäljellä olevia asukkaita. Miksi tarttee aina haukkua, Johan sitä, Johan tätä, Tero sitä, Tero tätä, Ansku sitä......... Ensi viikolla toivottavasti loputkin talosta poistuneet saavat olla jo rauhassa teidän solvaillultanne.
6432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

vaan suusi tukossa

Äänestä
  • haukkuminenko on sitä oikeata sananvapautta, kysympä vaa? Menkää sitten vaikka tonne toisille palstoille haukkumaan politikkoja, että teidän työttömyysturvanne nousis.

    Äänestä

  • asukkaiden kirjoitti:

    haukkuminenko on sitä oikeata sananvapautta, kysympä vaa? Menkää sitten vaikka tonne toisille palstoille haukkumaan politikkoja, että teidän työttömyysturvanne nousis.

    saa , PISTE

    eriasia on missä menee raja kunnianloukkaukseen oikeuttavalle tasolle

    Äänestä

kuitenkin sit niinkin iso että aina löytyy eriäviä mielipiteitä, täällä se tulee vaan hurjan rankasti esiin... jos sinua tosiaan ottaa tämä niin päähän, miksi haaskaat aikaasi lukemalla täällä niitä tekstejä??

Äänestä
  • kuinka paljon löytyy tyhmiä ihmisiä. Järkevät ovat kuitenkin tässä mielessä fiksuja, kai heilläkin, jotka ohjelmaa seuravat mielipiteensä on, kestä pitävät. Mutta se ei tarkoita sitä, että vastakilpailijoita morkataan. Sivistyneisyys kunniaan.

    Äänestä

  • vaan, kirjoitti:

    kuinka paljon löytyy tyhmiä ihmisiä. Järkevät ovat kuitenkin tässä mielessä fiksuja, kai heilläkin, jotka ohjelmaa seuravat mielipiteensä on, kestä pitävät. Mutta se ei tarkoita sitä, että vastakilpailijoita morkataan. Sivistyneisyys kunniaan.

    Susanna Kuronen-Ruusunen-Vanhanenkin sai korvauksia oikeusteitse ihan tällaisten nettipanettelujen johdosta.
    Johan tai Tero voittoon!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joskus edes kirjoitti:

tälläkin palstalla talossa jäljellä olevia asukkaita. Miksi tarttee aina haukkua, Johan sitä, Johan tätä, Tero sitä, Tero tätä, Ansku sitä......... Ensi viikolla toivottavasti loputkin talosta poistuneet saavat olla jo rauhassa teidän solvaillultanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu