Tero olisi vahva voittaja. Todella jännä nähdä vaan miten tuotanto leipoo Johanista tai Anniinasta voittajan.
Asetelma kuitenkin talossa näyttäisi olevan Terolle positiivinen, koska hänellä on joukkueessaan vain yksi jäsen, joten hän korjaa kaikki mahdolliset äänet itselleen.
http://bbplaza.net/bbfi4.php?as=9
http://www.freewebs.com/bbvarjoaanestys/
Asetelma kuitenkin talossa näyttäisi olevan Terolle positiivinen, koska hänellä on joukkueessaan vain yksi jäsen, joten hän korjaa kaikki mahdolliset äänet itselleen.
http://bbplaza.net/bbfi4.php?as=9
http://www.freewebs.com/bbvarjoaanestys/
Vastaukset 10
Vanhimmat
niin se on,olen ihmettellyt Johanin ääneet.miten voi olla mahdollista että otta kiinni noin paljon,heitti kunnon häränpylly nämä Johanin pisteet.
ykskaks Johani hyppää viimeseltä sijalta ykköseksi:D Siinä kyllä tuotanto ampui niin ylitse ettei koskaan. Jos kyseessä ois ollut Anniina tai Terro ois jotenkuten mennyt läpi mutta ei Johanin kohdalla. Tässä vain haettiin uskottavuutta huijaukselle että Johan on oikeutettu finalisti. Kyllähän se nyt luo lisää jännitystä ja rahaa firmalle mutta tuotannon uskottavuus on nyt mennyt lopullisesti.
Tuotanto ei pysty huijaamaan tuossa ääntenlaskennassa ja jos joku tuotannosta sen tekee edes yhden kerran se vuotaisi heti julkisuuteen ja ohjelman loppu olisi melko varmasti siinä.
Ei tietenkään tuotanto voi huijata. Sehän olisi täysin mahdotonta.
Oletko huomannut myös sen, että lehmät lentävät?
Ai miten tuotanto leipoo Johanista voittajan? Ihan samalla tavalla kuin eilenkin. Johan nousi muutamassa minuutissa miinusprosenteista yli kuuden prosentin plussalle.
Sillä tavalla tuotanto leipoo Johanista vihdoin ja viimein voittajan. Olisi tosin ollut yksinkertaisempaa julistaa Johan voittajaksi heti kahden viikon jälkeen, kun tuotanto päätti asiasta.
Fanit tekevät varmasti saman myös finaalissa. Johanista tulee tämän vuoden voittaja.
Oli vedätys teroon päin.
Tero pysyi kuvineen samalla paikalla missä on totuttu näkemään johtavan kilpailijan kuva, vaikka oli 4% jäljessä Juhania.
Jännä ettei ne siinävaiheessa vaihtaneet kuvien järjestystä.
ennenkuin tipahtaa. Tilanne muuttui 5-10 minutin aikana. Eipä siinä kauheesti ehdi äänestämään, äänimäärät taisi olla tosi pieniä. Mitä Teroon tulee, hän ei ollut koskaan eka sijalla putoamassa, eikä kolmen putoajan joukossa, mitäs sitä siinä vaiheessa suotta rahaa likoon laittaan. Fiksut äänestää vasta finaalissa, joten Ansku tai Tero voittaa.
vasta kolmantena...Anniina johtaa selvästi, toisena Johan...
Tuon jutun alapuolelta löytyy tämä kyseinen kysely...
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1619451
Vaikka äänestäjiä tulee koko ajan lisää, henkilökohtaiset prosentit eivät muutu lainkaan! Tämä on tilastollinen ihme!