http://www.panvision.com/1/1.0.1.0/55/4/?item=prod_prod-s1/28439
Alfred J Kwak tulee DVD-boksina. Upea juttu! Eipä tarvitse mitään Ylen uusintoja odotella perkele!!!
Alfred J Kwak tulee DVD:lle!!!!!!!!!!!!!!!
13
3660
Vastaukset
- juippuhuttu
Mahtavaa! katselin pienenä aina kyseistä piirrettyä... kiitos!
- NoJopas
Vaan sarjan kaikki 52 jaksoa eivät taida neljällä levyllä olla....
Toivon mukaan kyseessä on samanlainen julkaisu kuin Peukaloisen retkistä, eli eka kausi omalla boksilla ja toka kausi omallaan. Ja toinen boksi tuli myyntiin aika pian ensimmäisen jälkeen.- Dr.Pipperi
Niin siis onko tää sama yhtiö julkaissut myös sen Peukaloisen boksit? Jos on niin todennäköisesti ne tässäkin tapauksessa niin toimivat eli ensin 1. tuotantokausi ja sitten 2. tuotantokausi omissa laatikoissaan.
- NoJopas
Dr.Pipperi kirjoitti:
Niin siis onko tää sama yhtiö julkaissut myös sen Peukaloisen boksit? Jos on niin todennäköisesti ne tässäkin tapauksessa niin toimivat eli ensin 1. tuotantokausi ja sitten 2. tuotantokausi omissa laatikoissaan.
Peukaloisen retket -boksit on Finnkinon.
Pan vision on jättänyt ainakin Tao Taon toistaiseksi kesken, jaksoja on vielä julkaisematta. Ja samoin taitaa olla Maija Mehiläisen kanssa?
Molempiin julkaistuihin bokseihin on saatu kuudelle levylle 26 jaksoa... Montakohan siis on Alfredin neljällä levyllä? Jänskättää.
Sen sijaan Futurefilmille haluan tässä yhteydessä nostaa hattua, Babarin 39 jaksoa on saatu yhteen boksiin. Tästä sietäisi ottaa oppia. - Joku
NoJopas kirjoitti:
Peukaloisen retket -boksit on Finnkinon.
Pan vision on jättänyt ainakin Tao Taon toistaiseksi kesken, jaksoja on vielä julkaisematta. Ja samoin taitaa olla Maija Mehiläisen kanssa?
Molempiin julkaistuihin bokseihin on saatu kuudelle levylle 26 jaksoa... Montakohan siis on Alfredin neljällä levyllä? Jänskättää.
Sen sijaan Futurefilmille haluan tässä yhteydessä nostaa hattua, Babarin 39 jaksoa on saatu yhteen boksiin. Tästä sietäisi ottaa oppia.Ostin tänään ton Babar boksin, ja huomasin et siit puuttuu paljonkin jaksoja... Jaksoja on ainakin olemassa 65 kappaletta, mutta tossa boksissa vaan 39... You Tubesta löytyy paljon jaksoja joita tossa boksissa ei oo ja ne on tullu kyllä telkasta suomeksi. Tiedän tän, koska meillä on joitakin niistä jaksoista nauhalla, mm. nää loppupään jaksot:
Jakso 61: Babar vie perheensä lomalle vanhalle mökille jossa hän lomaili lapsena. Lapset eivät aluksi innostu reissusta, vaan haluaisivat lähteä mökin lähelle rakennetulle kylälle laskettelemaan, mutta lasten kuullessa Korneliukselta Isosta valkoisesta mammutista, alkavat lapset kiinnostuakkin mökkeilystä.
Jakso 62: Vanha rouva on järjestänyt Babarille aivan suuremmoisen yllätyksen Pariisissa, mutta joutuu keksimään miten saada Babar Pariisiin ilman, ettei hän arvaa yllätystä.
Jakso 64: Arthur rakentaa kaksi robottia jotka aluksi näyttävät korvaavan Korneliuksen ja Pompadourin, mutta eivät kuitenkaan onnistu siinä.
Jakso 65: Lore juksaa palatsin väkeä ja osansa saa myös Ratakses joka on halunnut järjestää tänä vuonna joka vuotiset Hedelmäkarnevaalit, mutta juhlat meinaavat jäädä järjestämättä Loren suorasanaisuuden takia.
- isovanhafani
Tästä sarjasta on kyllä todella hyvät muistot. Tuli katsottua kaikki jaksot moneen kertaan. Mikään muu piirretty ei ole ollut sekä hauska, surullinen, pelottava että opettavainen kuin tämä. Toivotaan vielä, että alkuperäiset ääninäyttelijät ovat mukana.
- teiniboy91
tuon sarjan julkaisemisessa olisi mitään mieltä jos se kylmästi dubattaisiin uudestaan. Siitä lähtisi kaikki nostalgia. Toivottavasti joku hyvä ihminen viitsisi kertoa mahd. pian, onko tässä ne alkuperäiset suomidubit.
- vataanpahan kumminkin...
teiniboy91 kirjoitti:
tuon sarjan julkaisemisessa olisi mitään mieltä jos se kylmästi dubattaisiin uudestaan. Siitä lähtisi kaikki nostalgia. Toivottavasti joku hyvä ihminen viitsisi kertoa mahd. pian, onko tässä ne alkuperäiset suomidubit.
Kyl niis pitäs olla alkuperäset dupit, koska ne mitä kesällä Yle aikoo esittää on alkuperäsil dupeil... En näe mitään syytä dupata niit uusiks, jos kerta vanhojakin duppei löytyy ja niihin on oikeudet...
- Joku
teiniboy91 kirjoitti:
tuon sarjan julkaisemisessa olisi mitään mieltä jos se kylmästi dubattaisiin uudestaan. Siitä lähtisi kaikki nostalgia. Toivottavasti joku hyvä ihminen viitsisi kertoa mahd. pian, onko tässä ne alkuperäiset suomidubit.
Boksissa on monoäänet. Uusi ääniraita olisi varmasti stereo.
- wwwwwwwwwwwww
No oli jo vittu aikaki. Tosin itselläni on jo kaikki jaksot dvd:llä.
- Jepatus
Milloinkahan "2-kausi" tulee DVD:lle?? Alfred on kaikkien aikojen ihanin, opettavaisin siis yksinkertaisesti paras piirrossarja mikä on ikänä tullut!
- jodocus
26. marraskuuta 2009 eli tämän vuoden aikana vielä! :D :D :D :D :D
http://www.panvision.com/1/1.0.1.0/55/4/?item=prod_prod-s1/44401&group=prod_prod_grp-s1/196
- Ping Pong
Voisitteko te julkaista lisää klasikkoanimaatioita DVD-muotoon niitä näkee nykyään
harvoin minulla olisi Pikkukarhun tarinoita ueampi DVD jossa 26 jaksoa
Vili Vilperi DVD-Boxsi 1 Tuotantokausi vuoden 1993 jaksot sisältää kaikki 26 jaksot
Vili Vilperi 2 DVD-Boxsi 2 Tuotantokausi vuoden 1995 jaksot sisältää kaikki 26 jaksot. Willy Fogin jatko osa sarjat Matka maailman keskipisteeseen DVD-Boxsi
Alkuperäiset jaksot sisältää kaikki 13 jaksoa vuoden 1995 jaksot
Matka kapteeni Nemon kanssa DVD-Boxsi Alkuperäiset jaksot sisältää kaikki 13 jaksoa vuoden 1996 jaksot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1745623Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä442643- 1562232
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161759- 821384
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne301376Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1621327Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241301Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321233Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.108988