Eli. Voikohan nämä kyseiset lääkkeet aiheuttaa kenties jonkinnäköistä erektiohäiriötä? Siis erektio kyllä tapahtuu, mutta esim. ajatuksesta ei lääkkeitten käytön jälkeen ei enää seiso. Jollain kokemusta näistä?
Roacutan ja Isotretinoin actavis
Huolestunut.
21530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Täytyy sanoa ettei pitäis olla mitää vaikutust. Niis on tooosiii pitkä haittavaikutuslista, muttei sielläkää mainita. Siis itteki kaäyttäny samaa lääkettä about vuoden (oli taukoo välis) eikä tollast ongelmaa ollu.
Että ei millään pahal, mut kyl vika on jossain muus ettei sytytä. En tiiä sun ajatuksist (enkä halukaa:)) mut ookko alkanu häpee itteään kun oot alkanu käyttää tota lääket. Siis aknelääkettähän se on. Meinaa älä akneas häpee, se menee ohi ja toi lääke on hyvä, mutta pitkäl aikavälil. Vaikutukset ei nopeit.
toisaalta lääkkeet vaikuttaa mielialaan ynm. ja voi aiheuttaa masennusta ja muuta. ja mieli ala on aika suoraan vaikutuksessa mulkkus kanssa. mene ja tiedä sit.