Eräänä kauniina torstai iltapäivänä vanha Olli ryyppäs itsensä kuoliaaksi. Ryyppäys porukalla oli mieli matalalla, mutta Olli itse kuitenkin voi hyvin, nyt hän viimeistään sais aloittaa elämansä uudessa valossa. Ei kestänyt kauan kun hän kopisteli Pietarin suurta ovea.
-Pietari, avaa ovi! Hän huusi
Ovi aukes hiljaa..
-Päästä mut sisälle Pietari!
Pietari poras silmänsä Olliin ja sanoi:
oteetaanpa nyt rauhallisesti tää asia, miksi muka sinut päästäisin sisälle? -Oletko koskaan auttanut myötäihmisiäsi? Olli mietti, vähan ajan kuluttua hän änkötti että on hän antanut kerran Euron pelastus armeijalle!
-Se nyt ei ollut paljon...eikö enempää?
-Juu ja sitten Euron niille Etiooppian lapsille, niitä kun oli niin sääli...
-Hmmmm
Nii ja sitten, sitten ööö, pelastusarmeijalle vielä kerran Euron, Olli yritti.
-Pietari puisti päätään. Ei riitä en voi päästää sua sisään.
-Hermostuneena Olli jatkaa, mutta mitä Isä Jumala sanoo? Etkö voi kysyä häneltä?
-Pietari huokaisee: -Voinhan kysyä...
Piatari pani portin kiinni ja meni Jumalan luo. Olli odotteli hermostuneena ulkopuolella.Kun Pietari tuli takaisin, Olli kysyi hanakasti:
Mitä hän sanoi!? Mitä hän sanoi? Pietari vastasi:
-Anna hänelle kolme Euroa ja käske sen painua helvettiin!
Ei ny nii halvalla
Jone
0
2124
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741