Elikkäs minkä ikäsinä te olette laittanut esim työn takia lapsen päivähoitoon? Ja onko tullut ongelmia? Meillä on ollu keskustelua vaimon kanssa ko. aiheesta. Lähitulevaisuudessa sekin on edessä..
Päivähoitoon???
Isi
4676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
lapseni aloitti päivähoidon päiväkodissa 3-vuotiaana. Mikäli lapsenne on nuorempi suosittelen perhepäivähoitajaa päiväkodin sijaan.
Esikoinen meni heti vanhempainvapaan jälkeen, oisko ollu 11 kk? Ei kuitenkaan osannut aivan kävellä. Kaikki meni pirun hyvin, vaikka ryhmäkään ei ollut pienin mahdollinen.
Keskimmäinen ja kuopus ovat olleet noin 18-20 kk, kun hoitokaudet ovat alkaneet. Eipä ole ollut suuria eroja kenkään kohdalla.
Käykää tutustumassa vaihtoehtoihin ennen päätöstä.
ja perhepäivähoitoon
meidän tyttö meni 8kk:den vanhana hoitoon ja hyvin on sopeutunut, piti vähän taktikoida ja mennä töihin kun suunnitellaan toista lasta niin kerkeempähän olemaan töissä 6kk:tta ja saan seuraavaa lasta ajatellen muhkeat äitiyspäivärahat!=)