Nerja

Nerjassa käyneet, kertokaahan kokemuksia paikasta! Maisemat ymmärtääkseni ovat aika huiman kauniita, eikä ilmastossakaan ole valittamista (mahd. reissuun lähtö touko-kesäkuussa)?!?
41792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

burriana ranta mukavan kodikas.turistipaikkana kuitenkin hieman hintava.kokeilkaa poikkeamista lähi keskuksiin.kuten torrox, torre del mar.y.m. torrox väittää että siellä on euroopan paras ilmasto

Äänestä

Nerja on mukava paikka. Erityisesti muistan Capistrano Village nimisen hienon alueen keskustan kupeessa. Kadut on kapeita ja paljon yksisuuntaisia. Nerja on kuitenkin rauhallisempi paikka kuin torret ja fuget ja muut massaturismin pesät.

Jos lisää tietoa kaipaat, niin Orkista näyttäisi löytyvän kymmenittäin Nerjasta kertovia artikkeleita ja kokemuksia
http://espanja.org/search/node/nerja

Yksi vielä, Balcon De Europan nurkat Nerjassa on paikallista turistirysää, mutta hienot maisemat korkealta kalliolta!

Äänestä

Tarkeneeko siellä helmikuussa?
Muutoin kyllä kiinnostaisi, mutta kelit arveluttaa.

Äänestä
  • että onko kyseisessä paikassa minkäänlaista yöelämää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


))&&%% kirjoitti:

Nerjassa käyneet, kertokaahan kokemuksia paikasta! Maisemat ymmärtääkseni ovat aika huiman kauniita, eikä ilmastossakaan ole valittamista (mahd. reissuun lähtö touko-kesäkuussa)?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu