MF-165 S

onko kellään tietoa mistä saisi kyseiseen traktoriin räjäytyskuvia.Vaihdelaatikosta parista hammasrattaasta hampaita poikki,kannattaako korjata vai hankkisko hajottamolta koko laatikon?
71702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on muistaakseni sit monia,olikohan peräti kuutta erilaista niissä,päällepäin samanlaisia mut sisuskalut erilaisia.

Äänestä
  • äskeiseen siinä akselissa on sit yksi o-rengas muistaakseni jonka paikalleen saamiseksi joudut tekemään työkalun tai lainaamaan jostain muuten se o-rengas jos rikkoutuu läjätessä niin öljyt ei pysy laatikossa.muistaakseni itse tein sorvissa sellaisen holkin jolla sain ehjänä laitettua sen o-renkaan ,siellä oli muistaakseni joku ura minkä yli piti saada se o-rengs on pitkä aika remontista joten en oikein muista tarkkaan. olikohan ne sisäikkäin menevissä akseleissa??

    Äänestä

masinisti MF630:n kuvablogissa

http://kuvablogi.com/nayta/832624/

Myös 200- ja 500-sarjoissa on samanlaisia vaihteistoja, jos niihin löytyy helpommin kuvia.

Äänestä

165s mf käyttöohjekirja jossa on myös räjäytyskuvat. jos kiinostaa ostaa niin se maksaa 20€ postikuluineen. -74 165S massikka lähtis 3000€, sen taas saa ostaja noutaa.
Tuosta saa minuun yhteyden [email protected]

Äänestä
  • Missä se massikka on?

    Äänestä

  • ferguisti kirjoitti:

    Missä se massikka on?

    Joroisissa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarttis... kirjoitti:

onko kellään tietoa mistä saisi kyseiseen traktoriin räjäytyskuvia.Vaihdelaatikosta parista hammasrattaasta hampaita poikki,kannattaako korjata vai hankkisko hajottamolta koko laatikon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu