Mä oon siis ihastunut yhteen jätkään, joka on samassa koulussa mun kaa. Sain sen mesen ja ollaan ihan vähän vaan puhuttu (yleensä vaan jotain kuulumisia..) ja mä kylläkin aina joudun alottamaan keskustelut.
Koulussa tää jätkä on katellut mua (katteli jo ennen kun hommasin sen mesen). Mut aina kun ollaan puhuttu mesessä, niin seuraavana päivänä se kääntää katseesna aina kun se näkee mut. (ja sit sama toisin päin: et jos ei olla puhuttu se kattelee mua ja hymyilee
Kiitos vastauksista jo etukäteen :)
Koulussa tää jätkä on katellut mua (katteli jo ennen kun hommasin sen mesen). Mut aina kun ollaan puhuttu mesessä, niin seuraavana päivänä se kääntää katseesna aina kun se näkee mut. (ja sit sama toisin päin: et jos ei olla puhuttu se kattelee mua ja hymyilee
Kiitos vastauksista jo etukäteen :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oon kans niin kusessa yhteen koulumme poikaan. Jos en nää sitä joka välkkä, tuun hulluksi. Olen myös saanu sen mesen, mut mä joudun kans itse aloittamaan keskustelut, ja hän vastaa aina muutamalla sanalla, kuitenkin esittäen vastakysymyksen. Se kyllä katselee mua siitä huolimatta. ONgelmina on vaan se: 1. se on mua vuotta nuorempi 2. Se on suositumpi ku mä.
Oon kuitenki saanu kommenttia siitä joiltain, et pojat ei yleensä oo puhemiehiä.. Istuin kerran sitä vastapäätä ruokalassa, ja unohdin hengittää koko ajan.. :)
Joo sama mulla, kun yritin syödä leipää ja näin sen meinasin tukehtuu... -.-
Mut se ongelma on etten osaa jutella sille sit mitään..
Ja se sen käyttäytyminen koulussa ? :o
Miks sen pitää tehä täst näin vaikeeta? -.-
:p
Niinpä!! Musta tuntuu et tyhmäki älyää, et jos yhtäkkiä lisään sen mesen. (en oo ikinä puhunu sille real-life) Mut musta vaan tuntuu kok ajan, et mitä vittua se miettii!!! On se alkanu jo katsella mua, ku koko ajan sitä kyttään.. :D Tekis mieli huutaa sille, et vittu oon kusessa suhun vitun paljon, et vittu haloo!!! huhhh. Auttoi tuo vuodatus vähän..
:D Ees joku joka on samassa tilanteessa ...
Mutta se mun ihastuss on jo kai tajunnu et tykkään siitä.. Mun 'kaveri' vaan kokoajan huutelee mulle kun näkee sen jätkän.. Hieman noloa, kun se jätkä kattoo välill vähän ihmeellisesti mua.. -.-
Mutta selvittely jatkuu... Katsekontaktit on vaan niin ihanii :D
Se voi olla niin ujo et aina ku ootte puhunu nii ujostelee eikä uskalla kattella sua koulus... Kannattaa vaan yrittää tutustuu enemmän ja ola ite aktiivinen, tsemii