Voisiko joku suositella jotain hyvää majapaikkaa Mumbaista?
Tarve kahdelle aikuiselle suihkullinen, vessallinen, kohtuuhintainen ja "tavallinen" hotelli / vastaava, muutamaksi yöksi..
Tarve kahdelle aikuiselle suihkullinen, vessallinen, kohtuuhintainen ja "tavallinen" hotelli / vastaava, muutamaksi yöksi..
Vastaukset 5
Vanhimmat
Me asuttiin Suomalaisten matkatoimistojenkin suosimassa West End hotellissa. Ei mitään luxusta, mutta perus Intialaista mättöä.
Yksi hyvä vaihtoehto lähellä lentokenttiä on Hotel Jayshree. Hinta noin 60 euroa yö, siisti ja asiallinen. Hieno aamiaisravintola. Tosin pari torakkaa juoksi sielläkin, mut ei haittaa?
Yksi hyvä, missä olimme, on Mumbain pohjoispuolella, lähellä päärautatieasemaa (100m) on Hotel New Bengali. Suht halpa (en nyt muista paljonko yö), kuuluu aamiainen, siistit huoneet ja tosi ystävällinen henkilökunta.
http://www.hotelnewbengal.com/default.html
Juuri kyseiseen hotelliin ollaan menossa tammikuun lopussa. Kiva kuullu, että toimiva paikka.