TAALLA ON SOTA!

ALKAA TULKO!!!!!

Tuli keskella yota lahto hotellista, kaveri havis kaaokses jonneki. Nousee savua ja ammuskellaan ja halytysajoneuvoja menee edestakaisin ja helikopetereita on taivaalla!!!!

Alkaa helevetissa tulko tanne!!!! Me yritamme selviytya hengissa pois taalta edustuston suojiin. Nyt nauttaa pahalta pitaa haipya

6

1695

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkaa helevetissa

      tulko tannekkaa

    • hahahhahahah

      Hui hirvitys sentäänsä, mut sorry ihan hyvin pääsette takaisin. Kaveriskin varmaan hävis kaasuis jonnekkin ja herään kainalossaan pikkuketterä. Älä huoli poika, mene nukkumaan tai ota tyttö kainaloon.

    • apuuuuuva, tsa tsaa

      Muutama sata tyyppii koittaa saada hallituksen kaadettua ja joku ampuu pari laukausta....YES YES SOTAHAN SE ILMAN MUUTA ON.

    • OPIEOEIGHSAPC

      SIELLÄ EI SODITA JA LENNOT KULKEE JA ON TURVALLISTA.JOTEN NYT KAIKKIEN AIKA VAIHTAA MATKAKOHDETTA IHASTUTTACVALLE KANARIALLE.

      • Irmeli Holappa

        Viime talvena näin kanarialla kun joku viljelijä ampui jollain kauheella ilmakiväärillä pikkulinnun marjapensaaseen.
        Näen siitä vieläkin painajaisia.
        Ei enää kanarialle.


      • eerikille
        Irmeli Holappa kirjoitti:

        Viime talvena näin kanarialla kun joku viljelijä ampui jollain kauheella ilmakiväärillä pikkulinnun marjapensaaseen.
        Näen siitä vieläkin painajaisia.
        Ei enää kanarialle.

        Oltiin kerran viikko inglisissä paleltumassa ei riittäny suomen vaatteet yöt n,10-15asteisia
        sama kokemus välilaskulla palmasiin brasilian lenolla illalla 13astetta näin ei kanaria kiinnosta ja kallis paikka atlantti uimakelvoton paikka suomalaisele
        käykää Thaimaan lempeässä lämmössä ja nauttikaa
        muutama tunti pitempi lento mutta anti tuhat kertaa parempi kuin kanarialla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      315
      1283
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      310
      1267
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      95
      999
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      978
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      920
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      909
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      762
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      20
      694
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      69
      611
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      597
    Aihe