Mikä sitä nyky-Avea(08,2L,sol, 15 tkm) vaivaa? Kytkin vaihdettu reilussa kympissä ja sähkövikoja korjattu puolen tusinan kertaa. Piti olla luotettava, mutta totuus onkin muuta. Brittilaatuako? Mitä murheita jatkossa odotettavissa?
2008
ja laatu?
10854
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kovaa ajoa siitä auto tykkää.
Öljyn ja pissapojan nesteen tsekkaus ajoittain, siinä se mitä on tarvinnut tehdä ajamisen lisäksi.
ainakin 200 000km,lieneekö perjantai-illan viimeinen valmiste??
jollet huolehdi putsauksesta ja liukupintojen voitelusta joka syksy tai jos ajat paljon niin 15000 kilometrin välein. Ilmeisesti kieroja jarrulevyjä ei enää ole kovin usein.
silkkaa provoilua,täysin mahdottomia vikoja.taitaa omistaa ...in. itselläni sol 2.0 technical-08 aj 29000.käy ja pelaa ko japsilaiskello.
toyota=vika,mikä se on?
No miksi on yleensä tojotan huoltoja kun niissä tojotissa ei ole mitään vikaa?? ja ainahan tuolla on nosturilla myös omistamani carinan vieressä tojoja. Tojotan huoltokorjaamot ei varmaan kannata ollenkaan, tojotia pitää myös korjata ja huoltaa ilmeisesti??
olihan beatleskin briteistä,eli laatu on parasta mahdollista.yeah yeah..
http://www.tuulilasi.fi/kaytetytautot/?subarea=kuukauden&article=131949
Kannattaa katsoa ettei ole pohja ruosteessa jo.
Eli ei toyotia kannata ostaa silmät ummessa siksi kun se on tojota vaan merkiltään???
Briteissähän on tehty kautta aikojen ruostuvia autoja, ehkä ei monikaan muista...Oisivat vain tehneet japanissa kunnon laatua, omistin aikoinaa E carinan -93 vm. 420000 km ajettu, ei ruosteessa eikä muitakaan ongelmia.
kyllähän japseissa parhaiten tehdään edelleenkin,mutta euroopassa valmistetuista britit tekee huolellisinta ja laadukkainta jälkee.vertaa tsekit,puola,saksa,ranska,espanja,turkki,unkari jne.aika eksoottisia autotehdas valtioita.huh..