iskin silmäni ticotico eläinkaupan kaulanauha papukaijaan!!!paljonkohan nuo yleensä maksavat käykö häkki:122x79x53?
iskin silmäni!!!!
noelle
2502
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oliko isompi vai pienempi?
Hyvän kokoinen häkki tuo. Häkki on aina paikallaan istuskelua varten, ellei häkillä ole pituutta 5m. Päivittäin pitää lentää paljon vapaana kotona, ja suihkuttaa joka päivä. Jajaja... (pitkä lista), tiedät ehkä jo.
Jos mitään lintukokemusta ei ole, ei kannata vaikka olisi hyvinkin edullinen. Seurustelua 3 tuntia joka päivä ja erikoisruuat. Jos tuohon riittää aikasi niin hoito-ohjeita saa.
Mulla on tämä kaulanauhapapukaija eli aleksanterinkaija. Ostin sen ollessa kolme vuotta ja hinta oli 169€. Häkkejä meillä on valmiiksikin jo tarpeeksi, tosin linnut ovat myös todella paljon vapaana.