Käsittämätöntä jos

voittaa! Ei pahalla, mutta aivan väritön ja tylsä persoona ansaitakseen voiton. Ja lisäksi ei ole edes talon alkuperäinen asukas (voiton soisin hälle hiukan paremmin, jos olisi edes ollut kokoajan talossa)! Kyllä noista vaihtoehdoista voitto kuuluisi Terolle tai Johanille.
6292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miinusta Anskulle ja paljon. Ja voin kertoo että nainen joka on alottanut seksielämän kun muut leikki barbeilla ei oo voiton arvonen. Ja leikkii viä siveetä... hyi hyi!!

Äänestä

käsittämätöntä Anskun voitossa olisi.

Äänestä
  • no kun ansku on katsojien mielestä vihatuin asukki niin aika kummallista että se on muka kärjessä.

    tuotanto pimittää äänestysprosentteja, ihme peliä subilta, aika törkeää suorastaan.

    Äänestä

Eikös täällä palstalla ole ollut koko ajan hirveä kitinä siitä kun se ja se
on niiiiin tapetti, eikä tee mitään. Varsinkin Tuulista oli kauhea valitus
ihan tauotta, teki hän sitten mitä tahansa.

Siis hetkinen. Mikä ihme Anniina sitten on, jos esim Tuuli oli "tapetti"?
Mitä Anniina on muka tehnyt koko talossa olonsa aikana. Ei mitään.
Hymyillyt, näyttänyt tietämättömyytensä ja tihrustanut itkua kun
joku lähtee, mutta mitä muuta? Ei kertakaikkiaan yhtään mitään.

Tuulikin sentään repäisi muutamaan kertaan ja teki jotain erikoisempaa.
Anniina ei. Ei yhtään mitään.

Anniinalla on yksi ase, jonka takia hän on ehdokkaana voittajaksi:
Hän on riittävän vaarattoman oloinen. Vähän sellainen yksinkertainen ja
naiivi, joten katsojat tykkäävät hänestä, koska hän saa katsojat tuntemaan
itsensä fiksummiksi, eikä herätä kateutta.

Äänestä
  • Kierouden se kuitenkin osaa. Ei missään tapauksessa voittoa noin tyhjänpäiväiselle ihmiselle. Johan

    Äänestä

Mitä ihmeellistä siinä juuhanissa näet?
Miksi sen pitää kaikki saada?

5000 euroa jo pokerissa ja saman arvoisen matkan e-Afrikkaan.

Ei ikuna ääntä juuhanille enää!!
Anniina on sentään ahkera, kiltti, ei syö räkää, eikä vaikkua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ansku.. kirjoitti:

voittaa! Ei pahalla, mutta aivan väritön ja tylsä persoona ansaitakseen voiton. Ja lisäksi ei ole edes talon alkuperäinen asukas (voiton soisin hälle hiukan paremmin, jos olisi edes ollut kokoajan talossa)! Kyllä noista vaihtoehdoista voitto kuuluisi Terolle tai Johanille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu