suoli24:n

3210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Itsekin vähän hämmästyin kun Halli oli telkkarissa esiintyen suomi24:n toimitusjohtajanaj joka toimii EniroFinlandin alaisuudessa joka taas on osa Eniroa, jonka omistavat Eniro, joka on ruotsalainen media konserni, joka omistaa yhsessä suuren mediakonserni Allerin kanssa tämänkin portaalin. Alunperin portaali oli yksityisessä suomalaisomistuksessa, jossain vaiheessa Elisa pmisti kasan osakkeita, ne myytiin Ruotsiin. Kotimaista omistusta ei portaalissa tietojeni mukaan ole enää ollenkaan.

    Noh, tuon lehtijutun perusteella toimitusjohtajan paikka on auki ja Halli on vakanssin täyttämiseen asti vt.

    http://www.marmai.fi/uutiset/article154081.ece

    Muuten, melko sekavaa näyttää johtaminen muutenkin olevan:

    Martin Carlesund on nimitetty Eniro Finlandin väliaikaiseksi toimitusjohtajaksi

    Tuo Wikissä mainittu titteli "portal manager" on eri asia kuin toimitusjohtaja, tiedot ovat siis vanhentuneita.

    Mitä lie ex portal manager oikeastaan tehnyt, se vähän epäselvää. Portaaliin tuli joku autopalsta, servut uudistettiin ja toiminta jatkaa takkuilua.

    Eipä muuten ole Eninron omatkaan kotisivut ajan tasalla, kuvastaa meininkiä:

    http://www.eniro.com/fi/Finland/enirosta/johtoryhma/

    Niin, Hallikin on kovin nuori. kolmekymmentä vuotta, koulutuksenaan pelkkä ylioppilas ilmoitettu koulutukseksi. Toimitusjohtajan olisi hyvä olla ekonomi.

    Kuka lienee seuraava oikea toimitusjohtaja, sitä voi arvuutella, aivan kuin sitäkin, milloinhan tämäkin palvelu on pystyssä.


    =DW=

    Äänestä

"Samaan aikaan Suomi24 on varmaankin Pohjoismaidenkin mittakaavassa erinomainen esimerkki siitä, mitä internetin yhteisöpalvelu voi olla, Wäck katsoo."

Toimivuuden kannalta ei tietenkään ole noin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimimattomuuden kirjoitti:

tulostako?

http://www.digitoday.fi/bisnes/2008/11/26/eniron-ilkka-wack-luopuu-toimitusjohtajan-hommista/200830617/66

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu