Harkinnassa on Passat, paljonko olette saaneet alennusta kun olette ostaneet Passatin tai jonkun muun vw:n ilman vaihdokkia ?
Alennus ilman vaihdokkia ?
keke
31064
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse tilasin juhannuksena passat highlinen dieselinä. Kät.alennus oli noin 7,6%. Trendlinessä olisi oltu 6% pinnassa. Keväällä vaihdettiin vaimon auto, joten voi olla ollut vaikutusta alennukseen..(stockalla puhuttiin vain 5%:sta)
Niin perusmalleista noin 5%.
On aivan turhaa kinastella onko se puoli yli vai alle.
Mutta kalliimmat mallit tai paremmin varustetut niin kyllä alennus prosentti nousee.
Kalliimmissa malleissa on jo ilmaa melkoisesti, vain pari perusmallia kilpailee hinnalla.
Vai luuletko että 20 kpl noin 1000 € hintaista varustepakettia on todella tehtaalla samanhintainen kuin esim. Variant.
Mutta kannattaa laskea myös matkakulut ja vaivat, muutoman satasen vuoksi ei kannata ostaa kuin lähimpää.
Sillä on osoittautunut yleisesti että suhtautuminen takuuvikoihinkin on ystävällisempää siellä missä on ostanut.
Yleensä muissa matkan varrella tapahtuvissa häiriöissä korjataan vain välttämätön. Nåin ainakin minulla kun 5000 km ajette Vw jätti tielle, kesäkuussa -03. Kun kyselin korjausmahdollisuutta maantiellä, ottivat sisälle ja "tekivät sellaiseksi että voin ajaa huolettomia kilometrejä".
tuon viis prossaa lupasivat heti ja kiertämällä lopuksi sain 6 % varusteineen. (ilm., lohkis, vakkari). auto oli siis golffi.