Niin, onko kellään Princess-merkkistä, Palladium-valkokultaista sormusta? Haluaisin kuulla, että miten ne ovat käytössä kestäneet, kauniina vai ovatko tulleet laikukkaiksi tms.
Princess Palladium valkokulta
4
7429
Vastaukset
- grdfezs
ja miksihän ne laikukkaiksi tulisi?? palladium meinaa vaan sitä että siihen kultaan on nilkkelin sijasta sekotettu palladiumia. näin karkeesti sanottuna. kauniina pysyvät.
- EX-kauppias
Princess-merkki on kyllä kotimainen.Merkki kuuluu yksinoikeudella yhdelle ketjulle.Hinnat ovat hyvin edullisia, joten jossain on pakko joustaa..Laatu-hinta kulkee kuitenkin käsikädessä.Et ole ainut jolla on näin päässyt käymään.
- Todella pettynyt
Itselläni on ollut nyt vajaa kaksi kuukautta Princess-merkkinen palladium-valkokulta sormus ja sen perusteella pystyn sanomaan, etten todellakaan suosittele sitä kenellekkään!!! Kuukauden jälkeen sain uuden sormuksen, kun se kului jostain kohtia aivan kuparin väriseksi. Uuteen sormukseeni tuli yhden käyttöpäivän jälkeen jo pieni kuparinen jälki. Nyt joudun pitämään sormusta yksin, jottei se hankaisi toisen kanssa ja kuluisi. Lisäksi ensimmäisen sormuksen kanssa oli vielä sellainen ongelma, että timatit muuttuivat ihan punasiksi viikon käytön jälkeen ja liikkeessä syytettiin itse aiheutetuksi. (Todellakin tiesin etten viikon aikana ollut mitään punaista laittanut käsiini!) Parin viikon päästä taas huomasin, että sormuksen yksi timanteista oli todella löysällä, sen he kyllä korjasivat.
- ks
Siittä on kulunu vaan se rodinointi pois, valkokulta on oikeasti tummempaa. (Ei kuparia nähnytkään)
Myy vaan paremmin teikäläisille ku on nätin vaaleaa... Ja sit itketää ku tulee naarmui tiskates.
Todellakin olet itse aiheuttanut punertavuuden.. käyttäny vaikka punasta paitaa josta on irronnu kangaspölyä ja se on jään timantin taakse valoaukkoon. Ei timantteja koti konstein värjätä.
Turha sitä ko.kauppiastakaan syytellä. Sen verta enemmän he siel liikees tietää aiheesta ja materiaalien reaktioista et sinuna olisin ihan hiljaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2394190Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1142649Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412402Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161446Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811446- 481179
- 781097
- 59973
- 45956
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58931