lähtö ensi viikolla

visa waiver ja ennakkokaavake

eihän minun tarvitse täyttää vielä tuota sähköistä kaavaketta..visa waiver juttua kun se tulee vasta ensi vuonna..palaan helmikuussa.
ja ennakkokaavake..miten paljon aiemmin se pitää olla täytettynä? varasin matkan jenkkiläiseltä yhtiöltä..pääsenkö silti täyttämään sen finnairin sivuilta kun kone jolla lennän on kuitenkin finnair.

2

840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bkk

      Voit täyttää jos haluat sen sähköisen maahantulokaavakkeen. Vaikka täyttäisit sen sähköisen kaavakkeen, suositellaan silti "vihreän kaavakkeen" täyttämistä myös.

      Finskin sivujen linkki vie sinut Usa:n hallinnon sivuille eli voit täyttää siellä sen lomakkeen.

      • Totuuden puhuja

        Kuunteleppa nyt kerrankin asiantuntijaa.

        Kun menet lento- tai vesiteitse jenkkeihin niin sinun pitää anoa sähköistä viisumia (maahantulolupaa, travel authorization) ensi vuoden tammikuusta lähtien internetissä. Siihen asti voit matkustaa ilman ,mutta katso yksityiskohdat päivämäärineen netistä jenkkien sivuilta. Ei pitäisi olla kovin vaikeaa.

        Vaikka sinulla olisi sähköinen matkustuslupa pitää edelleen täyttää koneessa pahviset maahantulolomakkeet. Tulihan tämä nyt kerralla selväksi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1204
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      85
      1042
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      962
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      128
      888
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      803
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      793
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe