eihän minun tarvitse täyttää vielä tuota sähköistä kaavaketta..visa waiver juttua kun se tulee vasta ensi vuonna..palaan helmikuussa.
ja ennakkokaavake..miten paljon aiemmin se pitää olla täytettynä? varasin matkan jenkkiläiseltä yhtiöltä..pääsenkö silti täyttämään sen finnairin sivuilta kun kone jolla lennän on kuitenkin finnair.
lähtö ensi viikolla
2
833
Vastaukset
- bkk
Voit täyttää jos haluat sen sähköisen maahantulokaavakkeen. Vaikka täyttäisit sen sähköisen kaavakkeen, suositellaan silti "vihreän kaavakkeen" täyttämistä myös.
Finskin sivujen linkki vie sinut Usa:n hallinnon sivuille eli voit täyttää siellä sen lomakkeen.- Totuuden puhuja
Kuunteleppa nyt kerrankin asiantuntijaa.
Kun menet lento- tai vesiteitse jenkkeihin niin sinun pitää anoa sähköistä viisumia (maahantulolupaa, travel authorization) ensi vuoden tammikuusta lähtien internetissä. Siihen asti voit matkustaa ilman ,mutta katso yksityiskohdat päivämäärineen netistä jenkkien sivuilta. Ei pitäisi olla kovin vaikeaa.
Vaikka sinulla olisi sähköinen matkustuslupa pitää edelleen täyttää koneessa pahviset maahantulolomakkeet. Tulihan tämä nyt kerralla selväksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017393
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?784913- 794809
- 1324218
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82998- 522639
- 402541
- 462186
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102181Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211810