Hei! Harkitsen lentämistä bangkokkiin Kiinan kautta lennot ovat kumpaankin suuntaan Kiinan kautta,joten minkälaisen viisumin tarvitsen?Olen yhteensä 8 tuntia Pekingin lentokentällä
Kiinan kautta lentäminen
4
720
Vastaukset
- ihme juttu
nyt järkeä? Tarvitset ihan tavallisen viisumin, ei niitä ole kuin tavallisia. Mutta kyllä sinne pääsee ihan suoraakin ja nopeasti.
- QSB
Et tarvii Kiinan viisumia, transfer matkustajia varten on lentokentän passintarkastuksessa oma tiski, josta saa tarvittavat laput.
- onko
jatkolento. niin ei tosiaan tarvi viisuumia. en ymmarra mita miten voitte reissata tollasella a;o kattokaa netista kaikki, tai jotaa !!!! jotenin tyhmaa kysymysta, tai jotaa ????
- Myöskin Kiinan kautta
onko kirjoitti:
jatkolento. niin ei tosiaan tarvi viisuumia. en ymmarra mita miten voitte reissata tollasella a;o kattokaa netista kaikki, tai jotaa !!!! jotenin tyhmaa kysymysta, tai jotaa ????
Olemme menossa myös Kiinan kautta muualle Aasiaan. Meillä on Shanghaissa aikaa 5 tuntia. Ajattelin, että ehtimme käymään Pudongissa. Alle 24 h:n visiitissä ei ilmeisesti tarvita viisumia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457332
- 324058
- 573585
- 503120
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492289- 512265
- 372258
- 432238
- 162236