miten dc:ltä pystyy lataamaan jotain. mulla ei ainakaan tapahhu mitään vaikka pistää lataamaan
dc++
ei osaa
2511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://lamerkatz.webvoid.net/forum/files/lollerskates.gif
ÄLÄ KÄYTÄ DC . Sen avulla hakkerit pääsee säätämään / tuhoamaan konettasi ja ottaa sen haltuun.
Mieti vähän. Ohjelma on ilmainen. Miksi joku tekisi ilmaisen ohjelman ellei siitä olisi hyötyä?
Tämä DC toimii periaatteessa samalla tavalla kuin Internet Explorer, mutta lisäksi sinä jaat omia tiedostojasi. Eli asetat oman koneesi sisältöä näkyville. Tätä ei IE tee, mutta silti siitä löytyy koko ajan uusia tietoturva-aukkoja joista pääsee murtautumaan koneellesi.
Luuletko ettei niitä tietoturva-aukkoja ole 0-budjetilla tehdyssä ilmaisohjelmassa. Jos sinulla on palomuuri, niin sinä annat tälle ohjelmalle luvan toimia (samoin kuin annat IE:llekin että pääset nettiin). Tällöin hakkerit pääsee ohjelman kautta koneellesi !!!
Minulla se on tapahtunut 3-5 krt. Ennen oli kytketty mm. näytönsäästäjä pois päältä, D-aseman kansioiden nimiä muutettu yms. pientä, jonka huomasin.
Sitten viikko sitten tapahtui pahin. Käynnistävalikosta oli Tiny-Firewallin kansion nimi muutettu ja sisältö tyhjennetty. Lisäksi kansiota ei voinut poistaa windowsista (dos'sta onnistuin poistamaan kansion).
Myös apuohjelmat-kansio (jossa laskin, paint yms) oli poistettu. Yritin asentaa windowsin uudelleen päälle, että korjautuisi, mutta tuli aina "Error" ennen kuin asennus meni loppuun.
Pitikin formatoida koko c: ja asentaa kaikki ohjelmat uusiksi. En käytä enää DC .
Jos haluat välttämättä jakaa kyseisissä yhteisöissä, kokeile Direct Connect (DC) -ohjelmaa, joka on alkuperäinen. Se näyttää mainoksia, joten sillä on korvattu, että on ilmainen. Pitäisin luotettavampana, kuin vapaasti koodattua DC .
www.neo-modus.com