syön pillereitä ja olen niitä syönyt helmikuusta lähtien. tähän saakka kaikki mennyt hyvin, mutta nyt tällä viikolla alkoi verenvuoto ja on nyt kestänyt kolmatta päivää, kuukautiset päättyivät reilu viikko sitten. kasvojenkin iho on muuttnut kuivaksi, näppyläiseksi ja kipeäksi. välillä huimaa, mutta vatsa- tai selkäkipuja ei ole eikä vuoto ole läheskään yhtä runsasta kuin kuukautisten aikana.
mistä tämä voisi johtua? pitääkö huolestua ja mennä lääkärin puheille?
kiitos.
mistä tämä voisi johtua? pitääkö huolestua ja mennä lääkärin puheille?
kiitos.
Vastaukset 4
Vanhimmat
K: "mistä tämä voisi johtua?"
V: "syön pillereitä"
K: "pitääkö huolestua ja mennä lääkärin puheille?"
V: huolestua ei, eikä välttämättä mennä lääkärillekään ellei tuo sitten jatku pitkään tai ilmaannu useamman kerran
pitää tarkkailla miten monta päivää tämä jatkuu. kiitos vastauksesta. jotenkin vaan heti menee vainoharhan puolelle kun jotain epänormaalia ilmaantuu :)
eikä loppua näy... kohta on jo menkkojen oikee aika kans, lauantaina pitäs alkaa.. missä vaiheessa pitää huolestua?
No huolestua nyt ei tarvitse missään vaiheessa, koska ei tuo vakavaa ole. Jos tuo kuitenkin jatkuu vielä tauon jälkeen, niin sitten voisit olla yhteydessä lääkäriin.