Katselin tuossa juuri uutisia joissa puhuttiin Bangkokin lentokenttien mellakoista, tuli vain mieleeni että näinköhän se kauan odotettu matka sitten peruuntuu..!
Tosin matkakohteemme on Phuket, mutta uutisissa ilmeni että kohta aletaan majoittelemaan lentokenttien ihmisiä hotelleihin. Niin minun tuuria =)
Noh katsellaan ja viisastutaan
Ja vittuilijat, pysykää nyt kerrankin kaukana.
Tosin matkakohteemme on Phuket, mutta uutisissa ilmeni että kohta aletaan majoittelemaan lentokenttien ihmisiä hotelleihin. Niin minun tuuria =)
Noh katsellaan ja viisastutaan
Ja vittuilijat, pysykää nyt kerrankin kaukana.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tässä kans hermoillaan, et päästäänkö matkalle. Reittilennolla Bankgokiin ensi viikolla ja sieltä 4 päivän päästä Pattayaan.On tämä kans yhtä...ikinä en enää varaa kaukomatkoja. Tämä on varattu toukokuussa. Täytyy vaan odottaa ja odottaa miten käy.
...aiheesta. Eikö voisi jatkaa siihen eikä avata aina uutta ? Ja hei, tämä oli rakentava ehdotus eikä vittuilua.
Mikäs päivä lentosi on? Itsellä 5.12 hki-bkk ja hieman odottavaisella kannalla itsekkin, tosin finnair asiakapalvelusta sanottiin, että samat liput käyvät myöhemmin, sitten kun lennetään, saas vaan nähä mikä paikkatilanne kun noita odottavia on nyt jo satoja.
PHUKET ON ERI ASIA KUN BANGKOK.THAIKUT ELÄÄ TURISMISTA,ETTÄ EIKÖHÄN TOI HÄLINÄ KOHTA LOPU.JA KUN OLEN JOSKUS ELÄNYT KO.MAASSA NIIN EI NE ALA RÄHISEE.JOTAI NIIDEN OMIA JUTTUJA TAAS.KUNKKU PISTÄÄ STOPIN KOHTA.
5.12 on kunkun synttärit, silloin viimeistään kaikki ohi. Tosin kunkku ei paljon puutu asioihin , kattokaa vaan, armeija, hallitus sanoo mitä tehdään ja kunkku hyväksyy....näin se on aina ollu. kunkku on symboli jota kaikki rakastaa.
Turismin osuus on vain 6 % =)
Mistä phuket elää? Taitaa elää ihan turismista.
ja sinulla on nyt kyllä väärät tilastot. Riisin viljelykö on se 90%? Kaikkea soopaa sitä kehdataan korjoittaa.
vaan just se riisinviljely. SEkä teollisuus. Mut turismista vain 6 %.
Phuketissa saattaapi prosentti olla korkeampi :) Mut nyt oli puhe Thaimaasta.....
Bangkokin ja Phuketin välimatka on n.800 km, tapahtumat ei ainakaan vielä vaikuta sinuun mitenkään. Eri asia on jos laajentavat mielenosoituksiaan Phukettiin, tosin en usko tuota tapahtuvan.
syyskuussa oli Phuketin kenttä suljettu mielenosoittajien takia yhden päivän....miksi siis sama ei voisi uusiutua????
Thaikkujen mafiat(poliisi/armeija)hoitaa hommat kuntoon kyllä.Ei ne lypsävää lehmää tapa.