Jos saisin asioista päättää niin määräisin jääkiekkokypärän käytön pakolliseksi jokaisessa jäähallissa/luistinradalla harrastajan ikään/sukupuoleen/tasoon katsomatta. Eilen kaaduin sitten itse ilmeisesti jäässä olleen railon vuoksi selälleni yks kaks ja kaikki tapahtui todella nopeasti. Löin tilanteessa takaraivoni jäähän, näin ns. tähtiä. Nousin jaloilleni ja tajusin miten onnekas olin ollut. Mitään pahempaa ei päässä tuntunut joten jatkoin treenejä. Ilman kypärää en olisi välttynyt päävammalta/aivotärähdykseltä.
No eilen illalla alkoi niska- ja kaulalihakset kipeytymään. Tänään huomasin että olin ilmeisesti venäyttänyt alaselkäni aika pahasti sillä kumartaminen sattuu pirusti. Eilen illalla myös väsytti kovasti.
Mutta eiköhän tämä tästä. Huimaamaan ei ole ruvennut joten tuskin tässä tarvii lääkäriin lähteä.
JOKA IIKKA! KÄYTTÄKÄÄ SITÄ JÄÄKIEKKOKYPÄRÄÄ KASVOSUOJUSTA JOS JÄÄLLE MENETTE!
Kypärä pelasti paljon!
Icewhizer
1
1727
Vastaukset
- sen huomaa
Kaverille sattui vastaava tapaus eikä ollut kypärää,seurauksena aivovamma muistamattomuutta,hidas älyä,saman asia jankkaamista ym.Kypärää kannattaa käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3673987Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091433- 941297
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651094Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14927Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58907Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12877- 38870
- 65861
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60859