Kypärä pelasti paljon!

Icewhizer

Jos saisin asioista päättää niin määräisin jääkiekkokypärän käytön pakolliseksi jokaisessa jäähallissa/luistinradalla harrastajan ikään/sukupuoleen/tasoon katsomatta. Eilen kaaduin sitten itse ilmeisesti jäässä olleen railon vuoksi selälleni yks kaks ja kaikki tapahtui todella nopeasti. Löin tilanteessa takaraivoni jäähän, näin ns. tähtiä. Nousin jaloilleni ja tajusin miten onnekas olin ollut. Mitään pahempaa ei päässä tuntunut joten jatkoin treenejä. Ilman kypärää en olisi välttynyt päävammalta/aivotärähdykseltä.
No eilen illalla alkoi niska- ja kaulalihakset kipeytymään. Tänään huomasin että olin ilmeisesti venäyttänyt alaselkäni aika pahasti sillä kumartaminen sattuu pirusti. Eilen illalla myös väsytti kovasti.
Mutta eiköhän tämä tästä. Huimaamaan ei ole ruvennut joten tuskin tässä tarvii lääkäriin lähteä.

JOKA IIKKA! KÄYTTÄKÄÄ SITÄ JÄÄKIEKKOKYPÄRÄÄ KASVOSUOJUSTA JOS JÄÄLLE MENETTE!

1

1784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sen huomaa

      Kaverille sattui vastaava tapaus eikä ollut kypärää,seurauksena aivovamma muistamattomuutta,hidas älyä,saman asia jankkaamista ym.Kypärää kannattaa käyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1073
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      515
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      36
      509
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      467
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      454
    Aihe