Hyvin tuntui vuoden viimeinen testisessio Espanjan Jerzissä kulkevan Mika Kallion osalta.
Kolme nopeinta kuljettajaa olivat Rossi, Pedrosa ja Lorenzo.
Kolme seuraavaa olivat Elias, de Angelis ja Nicky Hayden. Ja sitten olikin jo Mika 1,135 sekuntia Rossia hitaampana. Stonerhan ei osallistunut testipäivään, kun aika kuluu käsileikkauksesta toipuessa.
Mikan taakse jäi sellaisia nimiä kuin Colin Edwards, Sete Gibernau, Dovizioso ja Toseland.
Pysy nyt Mika vaan ehjänä!
Mika 7. Jerezissä
5
901
Vastaukset
- jos pysyy
niin, palkintopallille pääsee, sen verran kova taistelemaan sijoituksista viime kierroksilla
- Turo--Inkeri
ja kisat on kisoja. Ei näillä ole välttämättä yhtään mitään merkitystä ensi vuoden keväällä, ja aina muutenkin testiajoja pitäisi verrata lähinnä aika-ajoihin. Hyvä lähtöruutu kisassa toki jeesii, mutta motogp:ssä se ei ole ollenkaan niin kaikki kaikessa kuin vaikkapa formuloissa.
Vaan kyllähän tuo toki mieltä lämmittää, että paransi aikaansa peräti 2.273 sekuntia edellispäivästä, ja oli vain reilun kymmenyksen Lorenzoa perässä, alle kympin Haydenista.
Kisassa silti pitää pystyä ajamaan 20-30 hyvää kierrosta putkeen, ja se on ihan eri juttu. Suunta Mikalla näyttää kuitenkin olevan hyvä.- kaudella
Mika on sijalla 11 loppupisteissä jos ei tule pahoja loukkaantumisia! Ja se on saatanan kova suoritus. Taas on mentävä jonnekkin ainakin parit kisat kattoon paikan päälle.
- Turo--Inkeri
kaudella kirjoitti:
Mika on sijalla 11 loppupisteissä jos ei tule pahoja loukkaantumisia! Ja se on saatanan kova suoritus. Taas on mentävä jonnekkin ainakin parit kisat kattoon paikan päälle.
ylipäätään se, että pääsee ajamaan motogp:ssä, on asia josta suurin osa rr-kuskeista voi vain haaveilla. Toisaalta Mikalla on jo runsaasti kokemusta sarjan radoista, joten jos vaan pyörä saadaan istumaan hanskaan hyvin, niin varmaan pääsee hätyttelemään top10:ä, hyvässä lykyssä jopa top5:ttä joissakin yksittäisissä kisoissa.
- räkästen naurujen ry
Jaa että taas on menty harjoituksissa kovaa. No sehän on sitten varma maailmanmestruus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1082960Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel602132Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä102087Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien651818Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1551652Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi241416Pesäpallo rulettaa
Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy31053Lamppu syttyi
Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️721014- 801011
Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki
Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘671008