Te, jotka

ulko-ovia auki asiattomille ihmisille, ottakaa ne ihmiset omiin kämppiinne asumaan, jos kerran olette niin hyväsydämisiä! Meneekö Turengissa tosiaan niin huonosti, että ihminen ei saa kattoa päänsä päälle muuten?!
3608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin huonosti ettei kattoa päänpäälle saa muuten. Kiitos porvaripoliitikkojen ja epäpätevän sosiaalitoimiston.

Äänestä

kyllä täällä nää tyypit on palveltu niin kauan kuin muistan;toivottavasti se nyt vihdoinkin loppuu!nm.20 v. turengissa asunut

Äänestä

reppana

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jätätte kellareiden kirjoitti:

ulko-ovia auki asiattomille ihmisille, ottakaa ne ihmiset omiin kämppiinne asumaan, jos kerran olette niin hyväsydämisiä! Meneekö Turengissa tosiaan niin huonosti, että ihminen ei saa kattoa päänsä päälle muuten?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu