kaapissa?
Jos nyt aloittaisit uuden suhteen, miten pitkään kuluisi, että toinen osapuoli tietäisi sinusta kaiken..
No ei ehkä kaikkea, mutta sen mitä hän haluaisikin tietää?
Vai onko mielestäsi menneet menneitä, eikä niitä tarvitse kaikkia kertoakaan?
Onkos paljon
9
519
Vastaukset
- Putkivalo
ja nekin taitaa kaikki olla kaluttu täällä ;)
Niin että kauanko menisi kertomiseen? Jos vaan lataan tosiasiat pöytään kaunistelematta, niin veikkaan että 11 min. 36 sek. Paitsi jos tarvii niistää välillä.
Kai se voi olla hyvä tietää kumppanista myös mokat ja muut? Oppii tietämään miksi käyttäytyy kuin mielipuoli :)kaivelen nenuliinaa esiin; vaik' en juuri mitään
tiedäkään.. kaikkee ei tarvii mun mielestä
kertoa, jos ei ite halua; Vain ne, jotka toista, kumpaa tahansa kiinnostaa..- Putkivalo
Sanin kirjoitti:
kaivelen nenuliinaa esiin; vaik' en juuri mitään
tiedäkään.. kaikkee ei tarvii mun mielestä
kertoa, jos ei ite halua; Vain ne, jotka toista, kumpaa tahansa kiinnostaa..Niin, ei kai ole mitään kertomispakkoa, mutta toisaalta, se kaikki mitä meidän elämissä on tapahtunut, on myös muokannut meidät. Jokainen mokaa joskus. Jos toinen tuomitsee mua kaikista mun mokista, hän ei ehkä ole mun mies. Tulen kokonaisena pakettina tai sitten en ollenkaan :)
- *Rosa
Hyvä, että kaapin ovi pysyy edes kiinni. Avioliittoa ja seurustelua takana 17 v, enkä ole kertonut paljoakaan miehellni menneistä. Eikä hän ole kysellyt.
Parempi antaa menneiden olla. Tämä liitto on minun elämäni uusi suunta ja alku. - menneitä
En ainakaan ite haluais tietää kaikkia edellisiä suhteita ja niiden käänteitä enkä haluais kertoa kaikkea vanhaa itestäni uudelle kumppanille. Minkä taakseen jättää, sen taakseen jättää! Antaa luurankojen olla siellä, mihin ne kuuluu. Uusi juttu puhtaalta pöydältä molemmin puolin.
- Ninans
Sen minkä taaksensa jättää sen edestänsä löytää.
Se on totta!
:)Kiinalainen sanalasku
- vp.
koskaan...
- gg-10
Skeletons in my closet.... Sanoisin et ei. Ja turha kaivella...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714575Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464342SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352329Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131189