opiskellut yliopistossa ja Siwassa töissä. Että silleen. Opettajakin kuulemma oli mutta paljastui sitten vain avustajaksi. Siis repun kantajaksi. Ei minusta kyllä kovin fiksua esitä.
Tero
on kuulemma
24750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
niinku tietsä
ja tosiaan luulee , mut ei ole mitään tolvana mikä tolväna kattokaa nyt vähän tarkemmin sitä ja tost olis voittajaks jonkun mielest ei helvatti .ja anniina ei tosiaan . no sit jäljelle jää mies johan plussat siis!
mutta Tero ei ole akateeminen.
ja on edelleen ylioppilas.
ei ole mitään... Ihmettelen, miksi Terolla ei ole mitään ammattia/korkeakoulututkintoa, mies on sentään jo 28 vuotias. Mitä tulevaisuuden suunnitelmia? BB-voittoko kruunaa kaiken? Mielestäni 28-vuotiaalla pitäisi olla jo jotain tulevaisuudensuunnitelmia, opiskelut loppuvaiheessa tai jotain muuta vastaavaa. Toivottavasti Tero ei voita BB:tä! liian helppo raha vie viimeisetkin halut opiskeluun.
niinkuin olisi alunperin suunnitellut, mutta eiköhän siitä Terostakin vielä jotakin tule.
jos ei muuta niin nyt jo on yo ja sitten myöhemmin lisänä ikuinen.Kyllä 28v mies pitäisi jo olla muuta kuin kaupankassa,no Saksassa kaupankassat tienaa enemmän kuin meillä.
Kaikki eivät pääse edes ylioppilaaksi niin kuin Anniina...ja voi hitto jos lukio suoltaa tommosia toopeja kuin Anniina on ... Mitä helvettiä he ovat tehneet tunnilla... voi voi... Terolla on vielä mahdollisuuksia vaikka mihin...Tero on hyvä tyyppi..joka ei välttämättä tarvitse edes akateemista tutkinto pärjätäkseen elämässä...Lukion on varmaan moni käynyt, mutta millä arvosanoilla..Kysykääpä Terolta..
ja aikoo vielä täydentää tutkintoaan ylimääräisellä englannin kielellä.
ei ole läpäissyt enkkuu!
Ehkä hän on siis suorittanut pitkän matikan.
Joka tapauksessa Anniinalla on sekä ylioppilastutkinto (jota hän vielä aikoo täydentää enkulla), ja parturi-kampaaja tutkinto, sekä työkokemusta myös kaupan kassalta.
Ja on vieläpä nuori ihminen, toisin kuin Tero.
että haluaisi valkolakin, mutta on niin huono enkussa. Ei Ole vielä yo.
No ei varmaan oo!!!!!!
laskeutunut muiden kilpailijoiden tasolle, ettei niiden reppanoiden tarvitsisi kärsiä kateudesta, uskoin tuon olevan jo selvä asia kaikille. Faktat voit tarkistaa Subin esittelystä.
maikka, se Tero on. Ja tämä on tosi. eli on akateeminen.
ala-asteella talkkarin apupoikana eli siivoomassa lasten sotkuja ja varmaan jotain muutakin tuomittavaa tehny kun pitäny valehdella olleensa koulunkäynti avustsaja,mutta eikös se koulutilojen siivoaminenkin ole jonkunlaista koulunkäynnin avustamista kun on lapsilla puhtaat ja viihtyisät luokat???
koskaan ilmi, että tero tosiaan olis muutakuin YO? Mitä opintoja? Kyllä melko varmaan olis maininnut/ halunnut mainittavan, jos olisi vaikka germaanisen filologian opiskelija tjms. come on! avatkaa jo simmut ton teron kohdalla, pliis!
Talon asukkaat ovat yleisesti ottaen nyt viime aikojen aikana olleet sieltä värittömättömämmästä päästä, joten ei oo vaikeeta teronkaan kaltaisen päästä esille. Vaikka tää nyt on vaan BB, niin huolestuttavaa on, jos tero noista neljästä voittaa ja nimenomaan huolestuttavaa!
Minun tietääkseni Tero opiskelee Saksassa
kielten opettajaksi, osaa kieliä. Koulussa
ollut työssä avustajan ja myös opettajan
tehtävissä aina tarvittaessa. Ahkera kun on
lisä tianesteja myös Siwassa kauppa alalla.
On tosi fiksu, oppilaiden ja muiden opettajien
suosiossa.
tiedät? tunnetko teron? onko tämä varmaa tietoa? miksei mainita sitten BB:n esittelyssä?
Miten voi opiskella kieltenopettajaksi, kun ei suomeakaan osaa puhua selvästi?!?
Tero sanonut talossa lukeneensa jyväskylän yliopistossa Saksaa ja sieltä lähteneensä vaihtoon Saksan maalle. Hennallekin kertoi et on lukenut saksan kielitiedettä, Annalle sanoi olevansa saksan maikka. Tero on myös ollut ammattikorkeassa ilmeisesti liiketalouden opiskelijana.
a) Saksan opiskelija b) vaihto- opiskelija c)Saksan maikka......voisko T jo päättää..vai miettiä vielä jotain lisätitteliä..?
ON EDELLEEN KIRJOILLA ESIM. JYKYLÄSSÄ T. SAKSAN JOSSAIN YLIOPISTOSSA NIIN MIKSEI SIITÄ OLE TIETOA MISSÄÄN? EI ESITTELYSSÄ, EI MISSÄÄN?! MITEN OIS TOMMOSEN TIEDON JÄTTÄNY ITSESTÄÄN MUKA POIS TOLLA LUONTELLA? JOS ON KESKEYTTÄNYT NIIN MIKSI PUHUU KOKOAJAN SAKSAAN MENOSTA JA SIELLÄ OLEVASTA ELÄMÄSTÄÄN? MENEEKÖ SAKSALAISEN LIDL:N KASSALLE?
jatkossa toivon , jotain järkevää, olisi kiva
lukea. Ajatelkaa positiivisella mielellä.