Hunosti kasvattavat

vanhemmat!!!!!!!!

Älkää tuoko kakaroitanne kirjastoon, jos ette osaa kasvattaa niitä ja opettaa olee HILJAA!!!!!!!! Kirjastossa tarvitaa hiljaista lukurauhaa!!!!!!!!

1

3607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjastonhoitaja

      Pitää kyllä sanoa, että lapsille pitää ja kannattaa lukea. Ihan vauvasta asti. Puppe ja Mikko Mallikas ja katselukirjat kuuluvat lapsuuteen. Ja myös liian kuuma sisällä pipo päässä ja kakat housussa.
      Vanhemmat: viekää lapsenne kirjaston lastenosastolle, lainatkaa kirjoja ja lukekaa yhdessä kotona. Ei kirjasto ole leikkipaikka eikä huutamispaikka, mutta kyllä vähän pitää sietää lasten normaalia ääntä. Varsinkin lastenosastolla. Sen aikaa, kun jaksaa katsella kirjoja tai lueskella, voi viipyä kirjastossa. Sitten pihalle leikkimään ja kirjojen kanssa kotiin.
      Onneksi on myös kirjastojen lastenosastoja isoissa kirjastoissa, joissa voi vapaammin leikkiä ja istahtaa pienille sohville lukemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      16
      2958
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2557
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1423
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1340
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1231
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      979
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      883
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      796
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      645
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      611
    Aihe