SEGA RALLY

Peluri

Ostin juuri uuden Sega Rally pelin. Mut nyt on ongelmia kun iinä on tuo ohjaus niin herkkä että ajamisesta ei tuu juuri mitään kun auto vaan mutkittelee. Joten tietääkö kukaan voiko tuota ohjausta säätää jotenkin? Itse pelaan peliä tietokoneeni näppäimistöltä ja mitään ratti tai muita ohjaimia ei ole.

2

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no,,

      segasta en tiedä mitään, mutta asetuksissa steering kohtaan luulisi voivan säätöjä tehdä. Näppiksessähän ei ole antureita, eli ne ovat on-off tyyliä. Hommaa halpa, mutta hyvä logiteghin 3d joikkari, jossa kiertokahva, eli pääset myös lentämään. Sillä onnistuu autosimutkin ihan hyvin. Itelläkin on joikkari ja hyvin toimii RBR:t sunmuut. Tulee paljon lennettyä, siksi tikku.

      • Peluri

        mättääkin kun ei ko. pelistä näytä löytyvän mitään mistä pääsis säätämään mitään. Ilmeisesti asia niin onkin että Sega Rallyä ei voi säätää. Aikas surkeeta. En tiiä sit mahtaisko auto pysyä paremmin hansakassa ratilla tai jollain muulla ohjaimella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      189
      4255
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      95
      2793
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      146
      2299
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      86
      2260
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      40
      2195
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2027
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1871
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1859
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1846
    Aihe