auttaisiko

Siis otetaan tästä oppia ja otetaan yhteyttä ulkomaisiin lehtiin:
http://www.nkmr.org/lasten_kaappaus_on_raaka_bisnes_.htm
6374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hanke kaatui. Niille pitäisi olla todella kovasti valmiiksi pureskeltua porkkanaa.

Ei minun jutut lastensuojelusta mene läpi edes hesariin. Muut jutut kyllä kelpaavat.

Äänestä
  • ovat suoraan sanoneet, että ei ole rohkeutta julkaista. Raivostuttavaa salailupolitiikkaa!

    Kyllä toimittajat tietävät, miten paljon vääryyttä lastensuojelussa tapahtuu, mutta niistä ei saa puhua julkisuudessa. Mikä he....in herra-pelko suomalaisiin oikein on istutettu!?

    Äänestä

  • että joillekin toimittajat kirjoitti:

    ovat suoraan sanoneet, että ei ole rohkeutta julkaista. Raivostuttavaa salailupolitiikkaa!

    Kyllä toimittajat tietävät, miten paljon vääryyttä lastensuojelussa tapahtuu, mutta niistä ei saa puhua julkisuudessa. Mikä he....in herra-pelko suomalaisiin oikein on istutettu!?

    eikä vanhemmilla ole sananvaltaa tässä yhteiskunnassa. Sossut ovat vieneet vanhempienkin äänen.

    Äänestä

  • tähän asiaan perhetyminen v... kirjoitti:

    eikä vanhemmilla ole sananvaltaa tässä yhteiskunnassa. Sossut ovat vieneet vanhempienkin äänen.

    kauan kuin, "paremmalla" väestöllä ja toimittajilla menee hyvin, niin kauan heitä ei kiinnosta, miten meillä "poljetuilla" ja äänensä menettäneillä, lasten omilla vanhemmilla menee ja miten meidän omat lapset voivat, tässä sossujen ja lastenpsykologien "valta"-kaudella.

    Äänestä

samoin suuret huostaluvut ja sairaiden lasten vieminen huostaan sekä hoidolliset huostat. (Natsi Suomi lastensuojeluasioissa)

Äänestä
  • me vanhemmat joilla on lapset kotona olemme saaneet neuvolasta sanan mukaisesti neuvoja ja apua aina tarvitessamme.

    jos nyt joskus potuttikin se jatkuva punnaaminen ja kasvukäyrien vahtaaminen, niin ei siitä mitään huostaanottoa seurannut. Ei vaikka lapsi kasvoi alakäyrillä ja oli vahva kiukuttelija.

    kyllä täytyy asenteissa olla itselläkin jotain vikaa, jos kokee neuvolan natsismiksi

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


yhteys ulkomaille kirjoitti:

Siis otetaan tästä oppia ja otetaan yhteyttä ulkomaisiin lehtiin:
http://www.nkmr.org/lasten_kaappaus_on_raaka_bisnes_.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu