Sää helmikuussa?

Tiedonjanoako?

Lähdössä Havannaan ja rantakohteeseen Kuubaan helmikuussa 2009, millaiset säät yleensä siihen aikaan? Onko kokemuksia?

2

1337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuubassa

      (tämä juttu oli tuossa terveiset kuubasta otsikon alla, kopioin sen tänne) ilmat voivat olla viileätkin, olimme 06 helmikuussa kaksi viikkoa ensimmäinen päivä ja kolme viimeistä olivat lämpimiä, muuten oli sellaista, että mielummin laittoi farkut kuin shortsit. silloin oli usa:ssa (new york ja washington d.c)isot lumimyrskyt ja pari päivää sen jälkeen viileät ilmat olivat myös kuubassa, lunta ei tietenkään satanut, eikä vettäkään, mutta tuulet olivat sellaiset,että aallot kävivät niin, että Havannassa rantakadulle(Malecon),että vettä lensi reilusti toisen suunnan kaistoille(leveän jalkakäytävän ja kahden kaistan ja yli). Toivottavasti teitä onnistaa paremmin ilmojen suhteen.

    • mariina

      sadekausi on ohi jo marraskuussa ja ilmat vain kuumenee kevättä kohti.olen käynyt useasti kuubassa ja taas ensi talvena lähdössä.miksi hyvää vaihtamaan.aurinkoista lomaa sulle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      48
      4046
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1910
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1374
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1306
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1205
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1081
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      961
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      930
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      28
      929
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      40
      917
    Aihe