Hei,
onko kellään tietoa,mistä löytäisi kivoja päiväpeitteitä lapsille?
Olen käynyt yli 10 kaupassa ja missään ei ole ollut mitään kivoja (ainoastaan ihan perusväreillä).
Olisin halunnut Helinä keiju päiväpeitteen, mutta onko sellaista edes olemassa?
Kiitos, jos joku osaa auttaa*
Lasten päiväpeite
2
1734
Vastaukset 2
- metritavarana???
Osta joku perus-tikattu-peitto, vaikka yksivärinen, semmoinen väri, joka sopii haluamaasi kuviolliseen kankaaseen. Osta sitten kangasta metritavarana tarpeellinen määrä, ja sopivaa reunakanttia. Ompele kangas sinne tikkikankaan "nurjalle" puolelle tikaten alkuperäisen tikkauksen mukaan, ja reunusta ostamallasi reunakantilla.
- mie vaan..
silmiin vaikka noita muita keijuja kyllä on liikkeellä..
Mitäs jos ostat pussilakanan tms jossa on mieleinen kuva ja laitat sinne vanun sisään ja tikkaat sen täkiksi? Reunustamalla sen saa vielä kauniimmaksi eikä vaadi kamalan isoja ompelijan lahjoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20955Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl504821- 48776
- 45702
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE180589Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550