Hyppääkö yhdistetyn miehet samoilta lähtölavoilta kuin pelkät mäkihyppääjät, Ryynänen hyppäsi eilen 141 metriä, sillä olisi sijoittunut hyvin mäkihyppykisassa.
Lähtölava
Lähtölava
2
707
Vastaukset
- ...
käsittääkseni yhdistetyn miehet hyppäävät joitakin lavoja ylempää kuin erikoismäen miehet..muutenhan sieltä olisi aika moni äijä siirtynyt mäkihypyn puolelle...
- Tuuliviiritön
Joka kilpailu hypätään eri lavoilta. Tuomarineuvosto asettaa lavan niin, että paras hyppääjä hyppää lähelle HS pistettä, Kuusamossa HS 142.
Mielestäni Rukan kisassa erikoismäkikisassa lava oli n. 6-7? joku voi korjata. Ja yhdistetyssä lavanumero oli yli 10. Olisiko ollut jopa 14? Toki olosuhteetkin olivat erit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362041
- 1211425
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3321203Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631132IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31121- 1411099
- 491079
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470947Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98935