vuosi sitten

täällä oli jonkilaista keskustelua
aina tuntuu menevän säälittävämpään suuntaan
tehdään väkisin homoja, haukutaan kaikki mielipiteet,mitä tuosta saa itselleen
kyllä täytyy olla itsetunto nollassa , elämä katkeraa ja kateellista?
Vaikea ajatella tuollaista esimerkiksi
lasten vanhempana syöttääkö samaa heille?
Ihmetyttää kuka tuollaista mielenvikaista tekstiä
laittaa
jossa ei ole huumoria vähäisessä määrinkään


kaipa se on tarkoitus päteä
leikkiä kovaa mutta se kaikki kääntyy
häntä itseään vastaan huonona omanatuntona
aivan varmasti
olkoon sitten lapsi tai aikuinen
10814
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuule ihan samanlaista paskaa, joskin mielestäni hauskaa sellaista, täällä oli vuosi takaperin ja ellei ( toivottavasti EI )rekisteröitymispakkoa tule, niin samaa paskaa myös ensvuonna samoihin aikoihin.

Opettele seulomaan se -asia-, äläkä jää märehtimään sitä paskaksi muuttuvaa.


Onko täällä jollain palstalaisella omatunto ?

Äänestä
  • tässä oli tarkoitus avata keskustelua
    se on selvää ettei pakko ole olla
    on muitakin sivustoja

    kyllä se paska tulee tulee suoraan
    asialliseen otsikonkin alle
    kun tämä tai nämä pilaavat keskustelun

    sitä omaatuntoa jokainen voi kysyä itseltään
    sinäkin

    osa osaa heittää
    huumoriakin ilman että se loukkaa ketään

    Äänestä

on silleen, että sivustot, jonne pystyy ihan tuosta vaan heittelemään mitä tahansa, vetää puoleensa tämän pohjasakan, joilla ei mitään asiaa edes olisi vähänkään laadukkaammille sivustoille (ts. sellaiset moderoitaisiin).

Minä uskon, että tätä sivustoa on suurelta osin, ja pidempään, piinannut yksi ja sama päästään vinksahtanut, ja itsestään kovin epävarma yksilö, jolla ei ole paljon muuta tekemistä elämässään, kuin kirjoitella nettiin jotain paskaa ja haastaa riitaa. Se sama katkeruus ja pyrkimys toisten mollaamiseen paistaa aina läpi kyseisen tapauksen "kirjoituksista".

Ainoa keino päästä tällaisista tapauksista eroon, on olla vastaamatta niille mitään. Sittenhän voivat jatkaa sitä jutustelua itsekseen jonkin aikaa, mutta ehkäpä sekin alkaa jossain vaiheessa kyllästyttää. Netti on onneksi pullollaan vastaavia paskasivustoja, minne voivat mennä purkamaan paineitaan.

Äänestä
  • mutta en siksi,että tahtoisin suhteeseen heidän
    kanssa,vaan näin minulle jää paljon hetero naisia
    käytettäväksi.
    Lisää vaan homoja kaapeista ulos.

    Äänestä

  • Tätä sivua säännöllisen epäsäännöllisesti n.1v.(vasta)joten aika vihree oon ehkä mielipiteeseen,jonka kuitenkin kerron.
    Olen huomannut ja pistänyt merkille pitkälti saman kuin sinäkin ja epäillytkin ehkä vähän tuota samaa yhdenmiehensota "ilmiötä".
    Jokainen voi silti joka täällä mielipiteitään esittää myös miettiä vähän omaa "kommentoimistyyliään" ja sitä että onko se ehkä liian asiantuntevaa ja muitten mielipiteet nollaava että ehkä itse ollut mukana tämän ilmiön luomisprosessissa,osittain!??
    Herkkä laji tämä kaveeraaminen tuntemattomien kanssa sellaisissa rajoissa että sopu ja yhdenvertaisuudentunne yhteiseessä harrastuksessa säilyy.
    Jos joku täällä esim kehuu jotain pyörää,merkkiä, mallia whatever ja "joku" aina "tietää" ettei tuo nyt ihan noinkaan mee kun runko ei oo niin tai näin tai on noita pal parempia kun tuo mallikin on jo niin vanha ymv.ymv.ymv niin kyl niitä- tai se vihamies aina jostain ilmestyy,valitettavasti!

    Äänestä

  • asianomainen. Herra tiedän kaiken ja mielipide on joka asiaan.

    Äänestä

  • homoista .... kirjoitti:

    mutta en siksi,että tahtoisin suhteeseen heidän
    kanssa,vaan näin minulle jää paljon hetero naisia
    käytettäväksi.
    Lisää vaan homoja kaapeista ulos.

    Mikä yhteys seksuaalisella suuntautumisella ja motorismilla on? Minä en ainakaan saa minkäänlaisia seksuaalisia "kiksejä" esim. huoltaessani pyörääni . vaikka omistaminen ja ajaminen tuottaa mielihyvää,en tunne kiihottuvani seksuaalisesti, Uskon että heteroseksualistit ovat valtaenemmistö kuten muussakin muillakin elämänalueilla...




    heh ps.tämä on vittuilua !

    Äänestä

  • mistä se omasta mielestäsi johtuu?

    muuten netissä on sellainen
    ns. "paskanpuhumis ja vattuilu sivu"
    en nyt muista nimeä kun en sinne kirjoita
    jos joku tietää niin laita tietoa ?. ..kiitos

    Äänestä

  • "jonne pystyy ihan tuosta vaan heittelemään mitä tahansa, vetää puoleensa tämän pohjasakan,"

    Inkerikin on tänne vaivautunut yli 3300 viestin voimalla. Ja nuo ovat ne mitä ei ole poistettu ja mitkä on kirjoitettu t--i nimimerkillä. Muut siihen vielä päälle.

    "Minä uskon, että tätä sivustoa on suurelta osin, ja pidempään, piinannut yksi ja sama päästään vinksahtanut"

    Kyllä tänne kirjoittelee muutkin kuin sinä. Eli ei voi olla vaan yksi ja sama.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmetyttää kirjoitti:

täällä oli jonkilaista keskustelua
aina tuntuu menevän säälittävämpään suuntaan
tehdään väkisin homoja, haukutaan kaikki mielipiteet,mitä tuosta saa itselleen
kyllä täytyy olla itsetunto nollassa , elämä katkeraa ja kateellista?
Vaikea ajatella tuollaista esimerkiksi
lasten vanhempana syöttääkö samaa heille?
Ihmetyttää kuka tuollaista mielenvikaista tekstiä
laittaa
jossa ei ole huumoria vähäisessä määrinkään


kaipa se on tarkoitus päteä
leikkiä kovaa mutta se kaikki kääntyy
häntä itseään vastaan huonona omanatuntona
aivan varmasti
olkoon sitten lapsi tai aikuinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu