ground zero gzhw30x subwoofer ongelma

mulla on kyseinen subwoofer,sen pitäs olla 2 2 ohminen mutta siin ei oo kun 1 kaiutinlähtö eikö niitä pitäisi olla 2 jos on tuplapuhekelainen?
5677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ne kelat voipi olla jo kotelon sisällä yhdistetty siihen liitin terminaalin joko rinnan tai sarjaan. Kannattaa mitata yleismittarilla tai avata ja tarkistaa

Äänestä

sen PITÄISI olla tuplapuhekelalla?

Äänestä
  • eipä noita taieta valmistaa yhellä kelalla en oo ainakaa nähny missään...

    Äänestä

  • tuota noin kirjoitti:

    eipä noita taieta valmistaa yhellä kelalla en oo ainakaa nähny missään...

    lukee että johtimet punottu alaripustuksen sisään http://www.audioimport.fi/?tuotteet&tuote=110&teksti=GZHW30X
    eli tarkottaakohan sitä kaiutinliitäntää?ja onkohan sitten 4 vai 1 ohmiin?

    Äänestä

On ollut vielä saatavana tuota 1x 4 ohm elikkä yhdellä kelalla, nykyään sitä saa vain 2x 2ohm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuplapuhekela kirjoitti:

mulla on kyseinen subwoofer,sen pitäs olla 2 2 ohminen mutta siin ei oo kun 1 kaiutinlähtö eikö niitä pitäisi olla 2 jos on tuplapuhekelainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu