On marraskuun pimeä ilta, lauantai-ilta. Jo satanut lumi on sulanut pois hiljalleen ja maa on taas musta. Puen lenkkivaatteet päälleni ja lähden ulos. Kylmä ilma ja sade lyö kasvoihin, mutta sillä ei ole väliä. Elämä on pysähtynyt muutenkin, muuttunut. Koti on täynnä äänekästä hiljaisuutta. Kylmyyttä ja teräviä sanoja. Vaikka mä tiesin, että näin voi käydä, kun leikkii tulella, halusin silti.
Mä kävelen pimeydessä. Mä niin haluaisin nähdä sut. Tuntea sun kädet mun ympärillä. Aistia sun lämmön, sun tuoksun. Mä voisin tulla, mutten uskalla. Mietin jos suututkin. Pysähdyn ja käännyn. Ei. Jatkan matkaani. Tuntuu ettei jalat toimi. Sydäntä kirvelee. Laitan korvanapeista soimaan tutun kappaleen ja lähden juoksemaan. Juoksen ja juoksen. Vain märkä asfaltti vilisee allani, kun juoksen kauemmas susta.
Mä en olis ikinä halunnut ajautua tällaiseen tilanteeseen. En olisi edes uskonut että joku voi näin vahvasti sekoittaa mun ajatukset ja tunteet. Että voisin jonkun lähellä tuntea sellaista mitä tunnen sun lähellä. Ja kaikki ne tunteet ja ajatukset on niin väärin. Silti meidän tarina on kaunis.
Kotiudun takaoven kautta. Ylhällä on hiljaista. Lapset nukkuu. Tv on päällä. Huikkaan meneväni saunaan samantien. Löylyt saa ihon nousemaan kananlihalle. Kasvot on sateesta ja kyyneleistä märät. Heitän lisää löylyä ja painan pääni polviin. Tekisi mieli kirota ääneen. Tuntuu et tää tilanne on mahdoton. Mun ajatukset on mahdottomia.
Sä et arvaa kuinka paljon mä kaipaan sua. Sun pehmeää ääntäs kun kuiskaat mun korvaan jotain. Sun kosketusta kun hellästi hipaiset mua. Sun käsiä jotka vaeltaa mun vartalolla. Sun turvallista syliä, pehmeitä suudelmia. Sua, kaikkea.
Sanoin sulle joskus, että älä koskaan sano mulle mitään, mitä et tarkota. Sanoin sen silloin kun nojasin sun olkapäähän ja kuuntelin kun hyräilit Juicee. Ole minulle ihminen... Sillä kaikki muu satuttais enemmän kuin mikään muu.
Vaikka olo on särkynyt, en voi olla katkera tästä. En pysty, vaikka joskus luulin. Välitän susta ihan liikaa. Halusin vain kertoa...
-Sara-
Ikävä sua
Sara
0
1756
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585- 141583
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91233Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit461010Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757